Zdrofit z Żabką

Klub fitness Zdrofit Bemowo w Warszawie to pierwszy obiekt sportowy w Polsce, w którym uruchomiona została bezobsługowa Żabka Nano. To pilotażowa współpraca największej sieci fitness w Polsce z największą siecią sklepów autonomicznych w Europie.

– Rozwijając sieć klubów fitness Zdrofit stawiamy na nowoczesną infrastrukturę i innowacyjne rozwiązania. Dlatego cieszymy się, że Zdrofit to pierwszy w Polsce obiekt sportowy z bezobsługowym sklepem Żabka Nano. W ramach pilotażu nasz klub na warszawskim Bemowie wzbogaci się o praktyczne rozwiązanie. Ułatwi ono użytkownikom dostęp do zdrowych przekąsek, napoi oraz artykułów pierwszej potrzeby. Jestem przekonany, że klienci naszego klubu docenią nowe udogodnienie, zapewniające szybki i łatwy dostęp do oferty Żabki Nano – mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness, spółki będącej właścicielem sieci fitness Zdrofit.

– Istotnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o współpracy z Żabką Nano była dla nas również neutralność klimatyczna sklepu, który do działania wykorzystuje wyłącznie ekwiwalent zielonej energii. Jako spółka kierująca się ideą zrównoważonego rozwoju i należąca do ruchu B Corp, doceniamy takie inicjatywy

– dodaje Tomasz Groń.

Oferta Żabki

Asortyment w Żabce Nano dostępnej w klubie fitness Zdrofit liczy około 300 produktów. Klienci mogą wybierać spośród przekąsek, dań gotowych i napoi. W ofercie placówki znalazły się m.in. produkty marek własnych Żabki, m.in. dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk oraz świeżo mielona kawa z ekspresu. Dostępne będą również produkty z portfolio wchodzącej w skład Grupy Żabka spółki Maczfit, tj. zbilansowane obiady, sałatki i desery, które stanowią zdrową i smaczną alternatywę dla kantyn i restauracji fast food.

– Żabka Nano charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością. Dzięki temu możemy otwierać kolejne autonomiczne placówki niemal w każdej lokalizacji. Współpraca z siecią klubów fitness Zdrofit daje nam możliwość dalszego ulepszania konceptu i bycie jeszcze bliżej klientów. Wierzę, że entuzjaści sportu i aktywnego stylu życia docenią to, jak szybko i intuicyjnie mogą zrobić zakupy w Żabce Nano. Bez kas, kolejek i gotówki

– mówi Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych w Żabka Future.

Jak to działa?

Żabka Nano w klubie fitness Zdrofit wykorzystuje innowacyjną metodę autoryzacji i płatności za zakupy. Wstęp do placówki możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej.  Klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala. Przy pierwszej wizycie podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzeniem zakupów. Po wykonaniu tej czynności, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy klient będzie już w środku, zakupy zajmą mu tylko chwilę. Wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie.

Zamontowany w Żabce Nano system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu do Żabki Nano karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo. W czasie ograniczeń pandemicznych na terenie sklepu będzie mogła przebywać jedna osoba.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też Zdrofit wybrał kierunek zdrowie

- REKLAMA -