Zdrofit rozwija akademię

Akademia Zdrofit od dwóch lat prowadzi warsztaty dla klientów oraz szkolenia dla instruktorów. Od jesieni 2018 r. Akademia Zdrofit rusza z kursami na instruktora fitness i trenera personalnego.

 

Wprowadzenie pełnych szkoleń zawodowych jest konsekwencją rozwijania zespołów na potrzeby sieci klubów Zdrofit, ale również chęcią edukowania branży w związku z doskonałym zapleczem, jeśli chodzi a kadrę szkoleniowców i kluby fitness – informują twórcy Akademii.
– Zdrofit od zawsze stawiał na odpowiedni dobór oraz docenianie pracowników. Jednym z naszych głównych celów jest to, aby kadra, która pracuje w naszych klubach, miała wysokie kwalifikacje, czuła się ważna i doceniana. Castingi, które jako sieć organizujemy od lat, przestały wystarczać. Postanowiliśmy zatem, pod skrzydłami Akademii Zdrofit, zorganizować podstawowy kurs na instruktora fitness. Naszym celem jest wyszkolić wszechstronnego instruktora, dlatego też poszerzyliśmy ofertę kursu o moduł zajęć mentalnych. Dołączyliśmy również do oferty szkolenie z psychologii trenera, podczas którego kursanci dowiedzą się w jaki sposób zbudować i utrzymać grupę. Dla wyróżniających się uczestników kursu, istnieje również możliwość uzyskania pracy w sieci klubów Zdrofit – mówi Anna Łazicka, menedżer sieci ds. zajęć grupowych

Zarówno kurs na instruktora, jak i trenera daje możliwość uzyskania międzynarodowych uprawnień REPs, co otwiera ścieżkę kariery do pracy za granicą.

Kadra szkoleniowa Akademii Zdrofit w skład której weszli: Elżbieta Furman, Kamila Karpińska, Marta Rogalewicz, Tomasz Kostro, Patryk Tomaszewski, po obserwacjach rynku fitness pracowała nad przygotowaniem oferty kursu z dużym naciskiem na zajęcia praktyczne, dodając do programu to, czego brakowało im osobiście, jako uczestnikom, w innych kursach. W rezultacie kurs na instruktora fitness ma aż 109 godzin, z czego większość to zajęcia praktyczne, nauka prowadzenia zajęć fitness z muzyką, bezpiecznego wykonywania ćwiczeń wzmacniających, jak i prozdrowotnych. Przedstawiciele akademii są przekonani, że takie przygotowanie pozwoli absolwentom wejść pewnie na salę fitness i poprowadzić dobre zajęcia.

Kurs na trenera personalnego to w 80 procentach praktyczne zajęcia, dzięki którym uczestnicy nabędą umiejętność tworzenia indywidualnych planów treningowych, komponowania planów żywieniowych i suplementacyjnych oraz dowiedzą się jak prowadzić efektywne działania marketingowe i budować markę trenera personalnego.

Kadra szkoleniowa to doświadczeni fizjoterapeuci, czynni zawodnicy sportowi, wieloletni trenerzy i dietetycy oraz marketingowcy: Michał Kaczmarek, Filip Dębniak, Michał Gala, Elżbieta Furman, Magdalena Rodak-Dębowska, Łukasz Stelmaszczyk.

Koordynowanie szkoleń i warsztatów w Akademii Zdrofit to bardzo duża odpowiedzialność, ale też ogromna przyjemność ze współpracy z wyjątkowymi instruktorami i szkoleniowcami. Kadra szkoleniowa, którą udało nam się zebrać, to doświadczone osoby, z bagażem praktyk
i przeprowadzonych kursów, mające wiedzę i potrafiące przekazywać ją w przystępny sposób. Jesteśmy pewni, że wypuścimy na rynek bardzo dobrze przeszkolonych trenerów i instruktorów fitness. Świadomych, potrafiącym pomóc klientom, logicznie układających plany treningowe, po prostu mądrych ludzi – mówi Marzena Osińska, specjalista ds. szkoleń Akademii Zdrofit.

Szczegóły i kalendarz szkoleń na stronie Akademii – http://akademiazdrofit.pl/

Źródło: materiały prasowe Zdrofit

- REKLAMA -