Wielofunkcyjny obiekt sportowy w Legionowie

Firma Moris Polska podpisała umowę na zbudowanie zadaszenia lodowiska miejskiego i utworzenie zaplecza wraz z niezbędną infrastrukturą w Legionowie. Inwestorem i zarazem organizatorem przetargu jest KZB Legionowo sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi 7,98 mln zł brutto. Do chwili obecnej lodowisko zimą służyło zgodnie ze swoją nazwą, natomiast w cieplejszych porach roku pełniło rolę boiska do piłki plażowej. Jaki będzie ten wielofunkcyjny obiekt sportowy?

Inwestycja realizowana będzie na działce o powierzchni 4 tys. mkw. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1453 mkw, kubatura zaś 14,2 tys. metrów sześciennych. Hala obiektu osiągnie wysokość 10,6 m.

Pod względem architektonicznym inwestycja wpisze się w stylistykę istniejącej w mieście Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Legionowo”. Budynek będzie kontynuacją i uzupełnieniem funkcji istniejącego kompleksu sportowego zlokalizowanego na tej samej działce. Cały obiekt jest zaprojektowany tak, aby w żadnym miejscu nie występowały jakiekolwiek bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Realizację projektu z ramienia Moris Polska podsumowuje Daniel Kwiatkowski, dyrektor ds. inwestycji: – W obiekcie tym zastosujemy materiały budowlane najwyższej jakości. Wdrożymy także najnowszą technologię budowy lodowisk. Dodatkowo na płycie lodowiska ułożymy trawę syntetyczną bezzasypową. Pozwoli ona na funkcjonowanie obiektu przez cały rok. Jest to o tyle praktyczne, że poza sezonem zimowym w hali będzie mogło działać boisko wielofunkcyjne.

– To kolejny z wielu znaczący przetarg, jaki wygrywamy w zakresie budowy lub modernizacji obiektów sportowych. Bardzo uniwersalny i całoroczny obiekt sportowy w Legionowie wpisuje się w naszą specjalizację. Do sportu i rekreacji mieszkańców Legionowa wniesiemy całkowicie nową kulturę tego typu placówek i równie nową jakość, jeśli chodzi o wielofunkcyjność i rozwiązania przyjazne dla użytkowników – mówi Maurycy Bryła, prezes Moris Polska.

Przekazanie terenu budowy nastąpi jeszcze w lipcu. Od tej chwili firma Moris Polska będzie miała 150 dni na zrealizowanie inwestycji. W jej ramach powstanie zadaszenie obiektu, ale także m.in. płyta żelbetowa z instalacją chłodniczą, oświetlenie, ławki, tablice informacyjne, kosze na odpady, przyłącze wodociągowe, przyłącze kanalizacji deszczowej, sanitariaty, szatnia, pomieszczenie socjalne, kasa, wypożyczalnia sprzętu, chodziki do nauki jazdy na łyżwach, nagłośnienie, garaż dla rolby oraz rolbę, niezbędne wyposażenie, magazyny, chodniki, elementy małej architektury, miejsca parkingowe (w tym dla niepełnosprawnych), nasadzenia i wiele innych oraz niezbędne wyposażenie.

Źródło: opracowano na podstawie materiałów prasowych Moris Polska

- REKLAMA -