Kluby ruszyły, a co mówią dane?

Nastał długo wyczekiwany moment. Kluby fitness wznowiły działalność, klubowicze wracają na treningi. A co mówią dane? Czy też sprawdzasz stan twojego biznesu, analizując statystyki i raporty?

Prowadzenie biznesu bez analizy danych to błądzenie we mgle. Mocno zachęcamy do przyglądania się statystykom, wyciągania wniosków i dokonywania decyzji popartych liczbami. Przecież każdy lubi, gdy w biznesie wszystko „gra”.

Powrót klubowiczów – badanie trendu

Przy okazji reaktywacji klubów przygotowaliśmy raport dotyczący procentowego powrotu klubowiczów w stosunku do roku poprzedniego. Dane dotyczą obsługiwanych przez eFitness obiektów w Polsce po ponownym otwarciu klubów. Wartości zostały wygenerowane na podstawie ogólnych statystyk obciążenia systemu eFitness dzień po dniu.

Miarodajny wykres

Wykres zawiera procentowy powrót klubowiczów w stosunku do tego samego okresu w roku 2019 (czerwiec 2020 do czerwca 2019). Co ważne, zestawiamy ze sobą te same dni tygodnia (np. poniedziałek 8 czerwca 2020 z poniedziałkiem 10 czerwca 2019 roku), by uzyskać jak najbardziej wymierne dane i jeszcze bardziej szczegółowo śledzić trendy. Mając na uwadze śledzenie trendu w branży, dane aktualizowane są codziennie. Sami jesteśmy bardzo ciekawi wniosków.

Wsparcie najlepszych

Dashboardy Business Intelligence w systemie eFitness napędzane są przez Microsoft Power BI, by przedstawiać najbardziej wiarygodne dane na temat stanu biznesu, a w tym przypadku trendów w branży. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj tutaj.

Wznowiłeś działalność? Nie czekaj, sprawdzaj

Przejrzyj aktywną bazę klientów, informacje na ich profilach, ulubione zajęcia i zakupy w barze. Sprawdź, kto już odwiedził Twój klub, by jeszcze lepiej przygotować ofertę.
A może system zaobserwował nieprawidłowe wejścia do klubu? Wnikliwa analiza pozwoli ci na jeszcze lepsze działanie.

A jak twoja oferta?

Czy twój magazyn jest gotowy na zwiększoną sprzedaż dodatkowych towarów i usług? Warto sprawdzić stany magazynowe i zaplanować dostawy, aby klienci mogli w pełni korzystać z twojego klubu.

Odważnie szukaj odpowiedzi

Sprzedaż dopiero ruszyła, jednak już dziś warto przyjrzeć się bliżej zestawieniom sprzedażowym z poprzednich okresów i przygotować ofertę na kolejne tygodnie. W raportach sprzedaży zawarte są nie tylko transakcje barowe, ale również opłacone raty i inne opłaty.

Chcesz wiedzieć więcej o raportach? A może interesują cię zagadnienia BI? Skontaktuj się z nami lub zapisz się na bezpłatne doszkolenie tutaj.

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -