Spółka Platinium Wellness wychodzi z propozycją pomocy dla klubów fitness

Aktualna sytuacja dla przedsiębiorców branży fitness to nowa rzeczywistość, w której nie mogą uzyskiwać przychodu z prowadzonej działalności. Jednocześnie nadal muszą oni stawiać czoła wysokim kosztom z tytułu zawartych umów, w tym umów najmu, dostawy mediów, a także kosztom pracowniczymi, kredytom czy leasingom. Zamknięcie ośrodków sportowych, klubów fitness czy też zredukowanie zgrupowań ma negatywny wpływ na całość naszej branży. Jednak czy rzeczywiście nic nie możemy zrobić, aby poprawić naszą sytuację? Odpowiedź, jest jedna – musimy odnaleźć swoje miejsce w cyfrowym świecie – czytamy w informacji prasowej od Platinium Wellness Sp. z o.o.

Aktualnie konsumenci większość czasu spędzają w domu, przeglądając strony internetowe i serwisy społecznościowe. To właśnie dlatego należy wykorzystać te kanały, aby przetrwać najbliższe miesiące. Niestety nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na dodatkowe koszty z obawy o swoją przyszłość. Może się wydawać, że opublikowanie jednego treningu w sieci to zaledwie chwila. Nic bardziej mylnego. To praca kilku osób, zużycie mediów w klubach, opłacenie pracowników i co najważniejsze poświęcony czas.

Platinium Wellness Sp. z oo., do której należą dwie sieci klubów fitness – krakowskie Fitness Platinium oraz kluby Smart Gym zlokalizowane na Śląsku szybko zareagowała na zmianę. Od momentu zamknięcia klubów, organizuje transmisje treningów na żywo, udostępniane w mediach społecznościowych. Niestety, nie każda sieć może sobie na to pozwolić. Branża fitness rządzi się własnymi prawami i znaczna jej część uważa, że nie należy dawać nic za darmo. Bieżąca sytuacja jest jednak nadzwyczajna, a wspólne wsparcie, powinno być ponad zyski. Kluby fitness powinny się jednoczyć i pomagać sobie nawzajem.

Spółka Platinium Wellness jako pierwsza wychodzi z propozycją pomocy dla klubów fitness, które nie mogą pozwolić sobie na dodatkowe koszty. Postanowiła udostępnić swoje materiały treningowe klubom o mniejszych możliwościach finansowych. Po wysłaniu zgłoszenia i podpisaniu specjalnych oświadczeń kluby te będą mogły udostępniać je całkowicie za darmo.

Doceniamy, jak i szanujemy opinie części osób, mówiące, że zajęcia online powinny być płatne, dlatego na naszych kanałach obok bezpłatnych zajęć fitness wprowadzamy również te odpłatne – mówi Agnieszka Świerkosz, Dyrektor ds. Operacyjnych sieci Smart Gym.

Nasze działania są odpowiedzią na praktyki, które można w ostatnich dniach zaobserwować, opierające się na tak zwanych „planach ratunkowych” czy też płatnym wsparciu dla mniejszych przedsiębiorstw. Naszym zdaniem w obecnej sytuacji jest to zachowanie nieetyczne – dodaje.

Jeśli chcesz uzyskać materiały z treningami dla swoich Klubowiczów, napisz do nas na adres: jednoczymyfitness@smartgym.club, a my chętnie pomożemy!

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ