Seniorzy chcą być aktywni

Starsi ludzie chcą się rozwijać. Na podstawie badania „Współcześni seniorzy, Polska 2017” przeprowadzonego przez Biostat na zlecenie firmy Senior Apartments, w styczniu 2017  aż 40 % seniorów odpowiedziało „zdecydowanie tak” na zapytanie, czy na emeryturze chcieliby nadal się rozwijać.

Czego pragną seniorzy?

Zajęcie związane z powszechnym wizerunkiem ludzi w podeszłym wieku, czyli opiekę nad wnukami, wymieniło tylko 12,4% seniorów.  Zapytani, co lubią w swoim życiu seniora najbardziej na pierwszych miejscach wymienili wolny czas (14,8%), lekturę (12,8%) oraz realizację własnych zainteresowań (9,2%).

Seniorzy wybierają się na randki, potańcówki, imprezy kulturalne, uczestniczą w zajęciach uniwersytetu trzeciego wieku i korzystają z treningów w klubach fitness.

Na co chcą wydawać pieniądze?

Na potencjał dla usług skierowanych do osób starszych wskazuje ich podejście do zgromadzonego przez całe życie majątku. 1/3 seniorów chce przeznaczyć własne środki finansowe na samorealizację i stawia swoje potrzeby finansowe na pierwszym planie.  Natomiast aż 26, 8 % seniorów waha się co zrobić ze zgromadzonymi finansami. To może wskazywać na przełomowy moment i zmiany w dotychczasowych zachowaniach seniorów z dużym przekierowaniem w stronę niezależności.

Fitness dla seniorów

Trafne, zwracające uwagę kampanie to sposób na przyciągnięcie uwagi na możliwości, jakie dają te przemiany zarówno dla osób starszych, jak i klubów fitness oferujących aktywność dla ludzi w wieku 65 +.

Ciekawe przykłady opisaliśmy w będącym rozwinięciem tego tekstu artykule, który przeczytasz w najnowszym(3/2017)  wydaniu Magazynu Fitness Biznes.

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ