REPs w obronie interesów trenerów i instruktorów fitness

Poniżej list, który wystosował REPs Polska do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej.

Szanowni Państwo,

Jako stowarzyszenie REPs Polska (Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness) jesteśmy organizacją zrzeszającą bardzo liczną w Polsce grupę zawodową jaką są Trenerzy Personalni i Instruktorzy Fitness oraz placówki szkoleniowe edukujące w zakresie fitness. Pomimo, że osoby te nie podlegają pod żadną ustawę o konkretnym zawodzie, to wykonują jak najbardziej konkretną pracę,
z której utrzymują siebie i swoje rodziny. Osoby te mają swoje koszty oraz problemy, z którymi mierzą się wszystkie inne grupy zawodowe w tym kraju.

Niestety, to co ich różni to fakt, że nie mają żadnego formalnego związku zawodowego umocowanego ustawą, który mógłby ich reprezentować.
Od kilku tygodni, kiedy zaczęły napływać informacje o pandemii koronawirusa, ilość klientów w siłowniach i klubach fitness zaczęła gwałtownie spadać. Oczywiście Trenerzy i Instruktorzy Fitness, kierowani odpowiedzialnością za zdrowie swoje i swoich Klientów, odwołali zajęcia i treningi, które stanowią podstawę ich utrzymania. Z uwagi na fakt, że są to w większości wolne zawody prowadzące swoje indywidualne działalności gospodarcze, zostali oni ze stałymi kosztami ZUS, obsługi księgowej, często leasingów i wieloma innymi.

Zwracamy się z prośbą o pomoc instytucji Państwowych takich jak: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, w celu ułatwienia przetrwania tego ciężkiego dla wszystkich okresu. Myślimy tu o możliwościach dla Trenerów i Instruktorów Fitness zawieszenia płatności do ZUS, ulgach w należnościach, dopłatach do kredytów, dopłatach do oprocentowania kredytów, ułatwieniach zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej oraz pomocy prawnej w przypadku negocjowania spłat zobowiązań leasingowych.

Każda pomoc jest obecnie dla naszej grupy zawodowej absolutnie bezcenna.
Z poważaniem,
Edyta Bartejczuk – Wolak
Prezes REPs Polska

Link do formularza:
https://forms.gle/x2hAXk1B6E21omei9

Źródło: REPs

 

- REKLAMA -