Poznań Run Expo: Wiosna dla biegaczy

W pierwszą niedzielę kwietnia biegaczki i biegacze kolejny raz opanują Poznań. Półmaratonowi towarzyszyć będą targi Poznań Run Expo. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje miejsce znajdzie ekspozycja odzieży, obuwia i akcesoriów. Wzbogacą ją inspirujące spotkania ze sportowcami, okołosportowe aktywności i charytatywna zbiórka na rzecz rodzin z Ukrainy.

Wiosenna edycja Poznań Run Expo (1-3 kwietnia), upływająca pod hasłem „Czas na biegową przygodę”, to targi przede wszystkim dla osób zainteresowanych bieganiem i aktywnością sportową, niezależnie od poziomu zaawansowania. Przez ostatnie lata wydarzenie organizowane przy poznańskim półmaratonie i maratonie, znane jako Poznań Sport Expo, obejmowało szeroką gamę okołosportowych atrakcji. Targi wciąż ewoluują.

– Nowa nazwa znacznie lepiej od dotychczasowej oddaje charakter wydarzenia, jakie chcemy organizować i marki, którą chcemy budować

– mówi Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Run Expo.

Strefy dla biegaczy

W piątek, 1 kwietnia, w pawilonie nr 3 otwarte zostaną strefy dla biegaczy i biegaczek. Bogata ekspozycja nie ograniczy się do sprzętu sportowego. Na stoiskach będzie można poznać ofertę m.in. odzieży, obuwia, dodatków, akcesoriów, suplementów diety czy też urządzeń wspierających trening.
Zainteresowani znajdą pomysły na jego rozpoczęcie, ale też porady przed zakupem sportowych produktów, informacje o skutecznej diecie oraz wskazówki dotyczące najczęstszych błędów popełnianych przez biegaczy. Pomogą w tym sportowe autorytety.

Cennych rad udzieli m.in. Mateusz Kęsy, trener współpracujący z Lekkoatletyczną Akademią Urbasia (trenujący jej reprezentację) oraz autor bloga o sporcie. Opowie o treningu motoryczności i treningu ogólnorozwojowym oraz ich znaczeniu dla biegaczy.

Wśród gości targów znajdzie się również Jerzy Skarżyński – trzykrotny medalista mistrzostw Polski, zwycięzca Maratonu Warszawskiego, utytułowany lekkoatleta, a obecnie autor książek i propagator aktywności fizycznej. W sobotę opowie o swojej autorskiej metodzie treningu. Poznań Run Expo w sobotę odwiedzi też Sofia Ennaoui – reprezentantka Polski, wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m i ambasadorka City Diet. Na targowej scenie opowie m.in. o tym, gdzie kończy się swobodna przygoda z bieganiem, a gdzie zaczyna bieganie profesjonalne. Powie też, jak zachęcić do biegania osoby, które czują opór przed tą formą sportowej aktywności.

Biegowo i rodzinnie

Po spotkaniu z publicznością Sofia Ennaoui pobiegnie z najmłodszymi w zawodach organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które o godz. 14:00 rozpoczną się na Placu Marka.
Wśród kolejnych propozycji Poznań Run Expo dla dzieci i młodzieży znajdzie się także mini-arena do biegu na orientację przygotowana przez inicjatywę „Z mapą w las”. To biegowa zabawa kierowana do wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby wystartować w prawdziwym biegu na orientację.

Pomagamy Ukrainie

Każdy, kto dotrze na wiosenne Poznań Run Expo, będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do pomocy rodzinom z Ukrainy. Od piątku 1 kwietnia wolontariusze i wolontariuszki z poznańskiego oddziału Caritas, będą zbierać pieniądze, które, za pośrednictwem Fundacji In_Spire, zostaną przekazane na wsparcie dla dzieci z ukraińskich rodzin.

Półmaraton: start

Podczas Poznań Run Expo uczestnicy 14. PKO Poznań Półmaraton będą odbierać pakiety startowe. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w pawilonie nr 3. Zwieńczeniem biegowego weekendu będzie sam półmaraton, który wystartuje w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 10:00, przy bramie targów przy ul. Bukowskiej, a zakończy na Placu Marka, na terenie targów.

Kibicuj z nami!

Na czwartym kilometrze trasy półmaratonu (ul. Grunwaldzka/Węgorka, naprzeciwko biurowca GlaxoSmithKlein) głośnym dopingiem rozbrzmiewać będzie Strefa Kibica Grupy MTP. Do biegu zagrzewać będą kibice i bębniarze, a czynić go piękniejszym – mydlane bańki. Fotograf uwieczni wszystkie biegaczki i biegaczy, a zdjęcia będą dostępne na profilu Grupy MTP na Facebooku. Strefa będzie działać od 9:30 do ok. 13:15.

Poznań Run Expo

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3 (wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu
Dworcowego)
Kiedy: 1-3 kwietnia 2022
Godziny otwarcia: piątek i sobota: 10:00-20:00, niedziela: 8:00-14:00
Wstęp wolny

Więcej informacji na www.runexpo.pl

 

- REKLAMA -