Pozew o odszkodowania dla branży fitness

Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom oraz kwestii odszkodowawczej – poinformowała Polska Federacja Fitness. Organizowany jest pozew o odszkodowania dla obiektów branży fitness.

Pozew o odszkodowania oraz przeciwko restrykcjom

Podczas pierwszego lockdown’u projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń. Jak informuje Polska Federacja Fitness, dziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. “Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki. Niniejszym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do w/w inicjatywy.
Coraz więcej sądów wydaje pozytywne wyroki, na wzór wyroku WSA w Opolu.
Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu” – czytamy w komunikacie PFF.

Działania PFF zostały poprzedzone uzyskaniem opinii prawnej, która będzie podstawą do dalszych czynności. Opinia prawna jest dostępna dla członków zarejestrowanych do PFF i do pozwu.

PFF organizuje pozew o odszkodowania

Co zrobić, aby dołączyć do programu i pozwu?

Krok 1.

Należy zarejestrować swój podmiot na stronie PFF —> LINK
W przypadku jakichkolwiek pytań dot. rejestracji, pytania należy kierować na
agnieszka.roszkiewicz@polskafederacjafitness.pl lub zadzwonić na nr. tel.: +48 735 227 240

Krok 2.

Należy wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę: www.fitnessrazem.pl
W przypadku pytań co do wymaganych danych w zgłoszeniu na stronie www.fitnessrazem.pl, prosimy kierować je bezpośrednio do kancelarii LWW – Łyszyk, Wesołowski i Wspólnicy:
pozewzbiorowyfitness@lww.pl, tel.: +48 22 390 36 36

Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0 albo nie kwalifikuje się do żadnej formy wsparcia.
“Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie państwa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Zarówno ze względów finansowych [koszta kancelarii], jak i oczekiwanych efektów, koniecznym jest zbudowanie jak największej reprezentacji. Działając w rozproszeniu, pojedynczo czy partyzancko – na dłuższą metę nie osiągniemy wiele. To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny – wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę” – pisze w komunikacie Polska Federacja Fitness.

Źródło: materiały Polska Federacja Fitness
Fot. Tingey Injury Law Firm/ Unsplash

Czytaj też LINK

- REKLAMA -