Poranna gimnastyka w Jedynce

Na antenę radiowej Jedynki powróciła kultowa „Poranna gimnastyka”. Stacja obecnie promuje audycję humorystycznym spotem, w którym wystąpił Paweł Królikowski, aktor znany m.in. z roli Kusego w „Ranczu”. Nagranie jest elementem ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej Jedynki. Do wspólnych ćwiczeń od poniedziałku do piątku o godz. 5.50 zachęcają młodzi, wysportowani, aktywni propagatorzy zdrowego stylu życia: Piotr Galus i Łukasz Owczarski.

– Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dowolną aktywność fizyczną 5 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Poranną motywacją chcę zmobilizować słuchaczy Jedynki do zadbania o swoje zdrowie poprzez ruch i zdrowe nawyki

– mówi Piotr Galus, prowadzący „Poranną gimnastykę”, dziennikarz i trener.

Poranna gimnastyka wizerunkowo

Radiowa Jedynka wzmocniła promocję audycji humorystycznym spotem, który jest elementem ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej stacji „Jedynka – to jest radio”. W nagraniu występują aktorzy: Joanna Orleańska i Paweł Królikowski.

– „Gimnastykę” pamiętam jeszcze z dzieciństwa, trochę jak przez mgłę, bo byłem wtedy małym dzieckiem. Rodzice byli nauczycielami, szykowali się do pracy i pamiętam najpierw dźwięk pianina, a później charakterystyczny głos prowadzącego z radioodbiornika. To był sam początek dnia – tak „Gimnastykę poranną” wspomina aktor Paweł Królikowski.

Spot promujący „Poranną gimnastykę”

***

Edukacja zdrowotna

Pierwsza „Gimnastyka” pojawiła się na antenie rozgłośni poznańskiej 15 maja 1928 roku. Po wojnie, 1 marca 1946, Poznań wznowił jej nadawanie. Audycję prowadził doktor Karol Hoffmann – lekkoatleta, trener i propagator edukacji sportowej. Co tydzień opracowywał zestaw ćwiczeń, które prezentował w poniedziałek na antenie. W czasach, gdy nie było siłowni, edukacja zdrowotna na falach eteru była jedyną powszechnie dostępną formą rekreacji sportowej. Ostatnią „Gimnastykę poranną” Karol Hoffman nagrał 27 lutego 1971. Jego dzieło kontynuowali inni autorzy – najdłużej doktor Lech Erdmann, ale także np. Włodzimierz Szaranowicz.

Ćwiczyć z Jedynką można od poniedziałku do piątku o godz. 5:50.

Więcej informacji oraz pliki video z ćwiczeniami na https://www.facebook.com/jedynka/

Źródło: materiały prasowe Jedynka

- REKLAMA -