Pierwszy Technogym Clinic w Polsce

13 grudnia 2022 r. w klubie fitness NJN w Knurowie odbyło się pierwsze spotkanie dla menedżerów klubów fitness w ramach cyklu TECHNOGYM CLINIC. Podczas spotkania Technogym zaprezentował innowacyjne koncepty treningowe, które znacząco podnoszą atrakcyjność oferty klubu oraz pozytywne wpływają na zaangażowanie i retencję klubowiczów.

SkillX czyli trening interwałowy

Pierwszym z nich był SkillX czyli trening interwałowy, prowadzony w małej grupie pod okiem trenera z wykorzystaniem sprzętu i akcesoriów. Trening ten rozwija wiele elementów sprawności fizycznej jednocześnie – siłę, szybkość, zwinność i wytrzymałość. To, co wyróżnia SkillX pośród innych konceptów dostępnych na rynku to stały monitoring tętna użytkowników oraz aplikacja Teambeats. Ułatwia ona trenerom planowanie i prowadzenie zajęć. Dzięki aplikacji trening każdego dnia może być inny, dopasowany do konkretnej grupy lub ukierunkowany na określone cechy fizyczne.

Trening SkillX funkcjonuje z powodzeniem m.in. w studiu SL FIT w Sandomierzu, klubie Artis Wellness Club w Warszawie, studiu Skills28 w Lublinie, klubie Extreme Fitness w Mielcu oraz klubie fitness NJN w Knurowie.

Jak podkreśla Joanna Kłosek, właścicielka klubu NJN, SkillX bije rekordy popularności, a do zajęć ustawia się lista oczekujących. Zajęcia spowodowały umocnienie się społeczności klubu i zwiększyły frekwencję.

Trening obwodowy Biocircuit Technogym

Podczas Technogym Clinic zaprezentowany został również trening obwodowy Biocircuit Technogym. To zestaw maszyn cardio i maszyn siłowych, wyposażonych w sztuczną inteligencję, która prowadzi użytkownika przez cały trening. Z Biocircuit można korzystać w grupie podczas zajęć z trenerem. Może być to również całkowicie bezobsługowy system, gdzie każda osoba realizuje indywidualnie swój przypisany plan treningowy. Dzięki AI nie tworzą się kolejki do sprzętu. System automatycznie przypisuje i rezerwuje miejsce dla danej osoby, uwzględniając obecność innych użytkowników w obwodzie. Dodatkowo trener tworzący trening dla danej osoby może wykluczyć konkretne maszyny lub niektóre partie mięśniowe, uwzględniając jej indywidualne preferencje, schorzenia czy kontuzje. To czyni Biocircuit bardzo bezpiecznym dla użytkowników, niezależnie od ich stopnia zaawansowania.

Trendy i nowości w ofercie

Technogym Clinic był również okazją do wysłuchania prezentacji o trendach fitness i nowościach w ofercie Technogym. Przedstawił ją Michał Ryters, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju rynku B2B w Technogym Polska. Technogym nie spoczywa na laurach i na 2023 rok przygotował wiele nowości.  Z pewnością zwrócą uwagę właścicieli klubów i pomogą wyróżnić się na rynku.
Zwieńczeniem spotkania było wystąpienie Dawida Skopiasza, przedstawiciela eFitness. Podzielił się on najnowszymi informacjami o integracji pomiędzy eFitness a mywellness cloud Technogym. Przygotowana integracja zapewnia płynną wymianę danych w czasie rzeczywistym pomiędzy tymi systemami. Stanowi to usprawnienie pracy i dużą oszczędność czasu dla kadry zarządzającej klubem.

Firma ITP S.A. i marka Technogym zamierzają kontynuować organizację tego rodzaju spotkań już w I kwartale 2023. Kolejna lokalizacja, termin oraz szczegóły spotkania zostaną ogłoszone już wkrótce.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -