Poczta Polska wspiera aktywność fizyczną żołnierzy

Poczta Polska oraz jej fundacja „Pocztowy Dar” od lat wspierają projekty promujące zdrowie i aktywność fizyczną pracowników, lokalne kluby sportowe oraz drużyny. Teraz wśród beneficjentów pocztowej fundacji znaleźli się także żołnierze strzegący wschodniej granicy Polski. Jak czytamy w komunikacie prasowym, bezpieczeństwo kraju i obywateli zależy także od ich kondycji fizycznej żołnierzy. Będą mogli zadbać o nią także korzystając z ufundowanego przez „Pocztowy Dar” sprzętu sportowego.

Do jednej z czterech stref utworzonych przez wojsko w miejscowościach przygranicznych trafił sprzęt sportowy.

Jak informuje Poczta Polska, pomoże on żołnierzom utrzymać wysoką kondycję fizyczną, niezbędną do tego, aby mogli jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki na granicy. Pocztowa fundacja zakupiła dla nich urządzenia sportowe m.in. gryfy, zestaw obciążeń, hantle, ławki do ćwiczeń.

Inne firmy, które przyłączyły się do akcji wspierania żołnierzy, przekazały dla nich m.in. termosy, czy latarki.

– Poczta Polska dołączyła do grona wielu firm, które aktywnie wspierają żołnierzy stacjonujących na wschodniej granicy. Chcemy wesprzeć mundurowych przekazując profesjonalny sprzęt sportowy niezbędny do wykonywania codziennych ćwiczeń. To działanie wpisuje się wieloletnią praktykę Spółki związaną z odpowiedzialnością społeczną w ramach polityki CSR

– mówi Tomasz Zdzikot, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -