Pierwszy sklep monobrandowy marki 4F na Ukrainie

W kijowskim centrum handlowym Retroville otwarto salon 4F. Przed końcem roku marka będzie dostępna także w dwóch nowych lokalizacjach na Ukrainie i w lokalnej sprzedaży online.

Ekspansja na Wschód

Globalna marka 4F – należąca do polskiej spółki OTCF – jest obecna na ukraińskim rynku od ponad 10 lat. Oferują ją punkty sprzedaży multibrandowej, m.in. sieć INTERSPORT oraz  mniejsze sklepy sportowe. Obiecujące wyniki, zainteresowanie klientów oraz rosnąca popularność aktywnego stylu życia były kluczowymi powodami inwestycji w dalszy rozwój spółki na Ukrainie.

– Badamy nieustannie możliwości rynku światowego. Widzimy ogromny potencjał w dalszej ekspansji na Wschód. Otwarcie flagowego sklepu 4F w Kijowie to kolejny, naturalny krok w rozwoju sieci dystrybucji. Za cel obraliśmy sobie zwiększenie rozpoznawalności marki oraz szerokie dotarcie do klienta. Naszym partnerem lokalnym został EPICENTR K. Sport od wielu lat jest częścią DNA grupy EPICENTR K. Dlatego wierzymy w powodzenie tej współpracy. Szykujemy się do kolejnych otwarć jeszcze w tym roku – mówi Igor Klaja, prezes spółki OTCF SA.

Model franczyzowy

Przystępując do długoterminowej strategii ekspansji na Ukrainie, spółka OTCF podjęła współpracę w modelu franczyzowym z EPICENTR K – największą grupą detaliczną na rynku.
Utworzony w 2012 r. oddział sportowy EPICENTR K prowadzi m.in. 49 sklepów INTERSPORT oraz przygotowuje się do wdrożenia nowego konceptu sprzedażowego The Athlete’s Foot. Grupa jest także głównym sponsorem ukraińskiej reprezentacji w piłce nożnej. Jest też właścicielem fundacji „Epicentr to Kids”, która otwiera szkółki piłkarskie we współpracy z Realem Madryt. EPICENTR K planuje jeszcze w tym roku rozszerzyć sieć sprzedaży 4F do trzech salonów stacjonarnych i sklepu internetowego.

Produkty 4F są dostępne w ponad 230 sklepach monobrandowych w Polsce, Rumunii i Czechach oraz na Łotwie, Litwie, Słowacji – i od teraz także na Ukrainie. Kolekcja hurtowa 4F jest eksportowana do ponad 40 krajów.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -