List Prezesa sieci klubów Platinium Fitness

Wczoraj wieczorem na fanpage’u sieci klubów Platinium Fitness ukazał się list prezesa zarządu spółki operatora sieci, Platinium Wellness. Bartosz Gibała tłumaczy klientom zaistniałą sytuację i prosi o cierpliwość. Oto treść listu.

“Drodzy Klienci,
piszę ten list w związku z zaistniałą sytuacją, czyli zamknięciem naszych klubów fitness wskutek wprowadzonego wczoraj rozporządzenia.
Decyzja Rządu, która została podjęta jest dla nas zaskoczeniem i nie do końca rozumiemy, dlaczego została podjęta. W związku z tym podjęliśmy wspólnie z innymi klubami z Polski kilka inicjatyw, żeby wpłynąć na zakres tej decyzji.

Wśród tych działań można wymienić:
1) Protest przeciwko zamykaniu siłowni i pływalni, który odbył się w Warszawie dzisiaj.
2) Zbierane są podpisy pod petycją ws. otwarcia siłowni i pływalni – na ten moment ponad 120 000 podpisów.
3) W poniedziałek jest zaplanowane spotkanie z Wicepremierem Gowinem i Ministrem Zdrowia, żeby omówić obecną sytuację i wypracować rozwiązania, które pozwolą klubom normalnie funkcjonować.

Drodzy Klienci, mamy świadomość, że rozporządzenie pozwala na wiele interpretacji i ma swoje luki. Nie mi oceniać, czy wykorzystywanie tych luk jest zasadne, czy nie, ale wiem jedno: niezależnie od decyzji, jakie podjął Rząd, chcąc doprowadzić do ponownego otwarcia klubów, nie powinno się przed bardzo ważnymi rozmowami dawać drugiej stronie powodów, żeby uznała, że branża fitness jest nieprofesjonalna. Również mieszanie do tego wszystkiego kwestii politycznych uważam za niepotrzebne.

Otwarcie naszych klubów spowoduje więcej strat niż pożytku i może doprowadzić do jeszcze większych restrykcji. Zdaję sobie sprawę, że część z Was napisze, że się nie zgadza z moim stanowiskiem, że to jest poddanie się, że inni mogą to, dlaczego my nie, że to ograniczanie wolności itd. Proszę o zrozumienie, że dyskusja z Rządem sprowadza się do rozmowy merytorycznej i zdrowotnej, a nie wyżej wymienionymi emocjami.

Uwierzcie mi, że moim jedynym celem obecnie jest to, żeby otworzyć ponownie kluby, żeby nasi Pracownicy mieli pracę, a Wy miejsce do ćwiczeń i spotkań.
Proszę, dajmy sobie czas do poniedziałku wieczorem – to niewiele. Proszę też nie zmieniajcie nastawienia do nas, do naszych klubów – rozumiem, że jest mnóstwo emocji obecnie, ale cel powinniśmy mieć wszyscy jeden (niezależnie od drogi, jaką obieramy) i powinniśmy być jednością.”

Źródło: Platinium Fitness
Fot. z archiwum Platinium Fitness

 

 

- REKLAMA -