Novak Djoković globalnym ambasadorem waterdrop®

Novak Djoković, jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów na świecie, ogłosił, że dołączył do firmy waterdrop® jako ambasador i inwestor. Założona w Wiedniu marka waterdrop® osiąga sukcesy w branży napojów od 2016 roku poprzez Microdrinki oraz rozpowszechnianie prawidłowych nawyków nawadniania na światową skalę. Firma łączy siły ze znanym tenisistą, aby wprowadzić realną zmianę w przyzwyczajeniach współczesnego społeczeństwa i eliminować niezdrowe, słodzone napoje w plastikowych butelkach.

Według Plastic Pollution Coalition, co minutę na całym świecie kupuje się milion plastikowych butelek. 91 proc. całego produkowanego plastiku nie podlega recyklingowi.

– Bycie sportowcem nie polega wyłącznie na talencie i treningach. To decyzja, która wpływa na całe ciało. Musiałem zdobyć wiele wiedzy i zastosować ją w codziennym życiu. Zdrowy styl życia to również odpowiednie nawodnienie organizmu. Dla mnie ważne jest, aby odbywało się ono bez ustępstw w kwestii wpływu na środowisko. Wierzę, że dzięki wspólnej pracy możemy dokonać prawdziwej zmiany i pozbyć się wszystkich plastikowych butelek

– mówi Novak Djoković.

– Podejmuję decyzję o wzięciu odpowiedzialności za swoje wybory jako sportowiec, osoba publiczna, ale także jako ojciec i zaprzestaniu promowania używania jakichkolwiek napojów w jednorazowych, plastikowych butelkach – dodaje Djoković.

Ekologiczne elektrolity dla aktywnych fizycznie

W ostatnim czasie firma stała się prekursorem w kwestii odpowiedniego nawodnienia sportowego. Wprowadziła na rynek waterdrop® Microlyte – nową kapsułkę przeznaczoną dla osób aktywnych fizycznie, która zawiera pięć elektrolitów i dziewięć witamin. W przeciwieństwie do tradycyjnych napojów sportowych waterdrop® Microlyte ma naturalny smak, nie zawiera cukru ani kofeiny. Dzięki formie rozpuszczalnej kostki eliminuje odpady w postaci puszek i butelek.

Poprzez podejmowane współprace i zaangażowanie w liczne projekty, waterdrop® chce stworzyć grupę autentycznych i inspirujących liderów skupionych wokół tematu prawidłowego nawodnienia.

– Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że Novak Djoković dołączył do naszego zespołu jako inwestor i ambasador. Novak jest jednym z największych tenisistów wszech czasów i jednym z najbardziej szanowanych autorytetów w świecie sportu. Jest inspiracją nie tylko dla mnie osobiście, ale dla wielu pokoleń. Jest osobą prawdziwie zaangażowaną w sprawy ochrony planety, posiadającą głęboką wiedzę na temat znaczenia nawodnienia. Jego zaangażowanie w zdrowy i zrównoważony tryb życia doskonale współgra z naszą misją. Jesteśmy pewni, że dzięki wsparciu Novaka Djokovicia możemy wywrzeć realny wpływ i głęboko zmienić branżę napojów

– komentuje Martin Murray, CEO i założyciel waterdrop®.

Austriacka firma wspiera również amerykańskich tenisistów Danielle Collins i Taylora Fritza, a także przekształca turnieje ATP w miejsca wolne od plastikowych butelek dzięki innowacyjnym ławkom hydracyjnym. Novak Djoković, który dokonał znaczącej siedmiocyfrowej inwestycji, dołączył do waterdrop® jako inwestor oraz długoterminowy, globalny ambasador marki.

Źródło: materiały prasowe PAP

- REKLAMA -