Rekord Guinessa: Na rowerze stacjonarnym przy -100!

6 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się bicie Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego w kategorii: Najdłuższa jazda na rowerze stacjonarnym przy temperaturze -100°C w komorze kriogenicznej.

Przedsięwzięcie, którego partnerem jest marka Mio, planowane przez Valerjan Romanovski Team, będzie miało miejsce podczas “BIKE EXPO – narodowy test rowerowy 2019”. W ramach Bike Expo zostanie oficjalnie zainaugurowany sezon rowerowy 2019. Odwiedzający oprócz tego będą mogli zobaczyć najnowszy sprzęt i akcesoria, spotkać sportowców i posłuchać fachowców, poznać destynacje wyjazdowe albo ścigać się na płycie Stadionu w amatorskich wyścigach kolarskich organizowanych przez Lang Team. Będą również mogli testować różnego rodzaju rowery oraz akcesoria wielu producentów.

Na płycie PGE Narodowego zostanie zainstalowana komora kriogeniczna, w której Valerjan Romanovski podejmie się wyzwania jazdy na rowerze stacjonarnym w temperaturze -100°C w możliwie najdłuższym czasie. O ostatecznym wyniku zadecyduje kondycja zawodnika i jego parametry zmierzone w systemie monitoringu. Do celów rejestracji rekordu Guinnessa zostanie zorganizowany zespół sędziowski, realizujący ściśle określone wytyczne Guinnessa, ustalone dla całkowicie nowej kategorii rekordów. Valerjan Romanovski do mierzenia parametrów życiowych podczas całej jazdy będzie korzystać ze sprzętu marki Mio.

Jesteśmy dumni, że nasze produkty są docenianie przez profesjonalistów, szczególnie w tak ekstremalnych warunkach. Przygotowując się jako partner do tego przedsięwzięcia, testowaliśmy razem z Valerjanem nasze produkty z serii Cyclo w zbliżonej temperaturze. Nie ukrywam, że było to dla nas wyzwanie, bo rzadko kto wsiada na rower przy -100°C, jednak po testach wiemy, że w naszej ofercie i tacy entuzjaści znajdą produkt dla siebie. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż będzie częścią tego wydarzenia, gdyż celem społecznym jest inicjatywa wsparcia dawstwa szpiku i komórek macierzystych poprzez współpracę z fundacją DKMS oraz zwrócenie uwagi osób zmagających się z trudnościami życiowymi na hasło: „Możesz osiągnąć więcej niż myślisz” – skomentował Łukasz Tetkowski, Marketing Manager CEE MiTAC Europe.

Wnętrze komory i ciało zawodnika będą wyposażone w czujniki temperatury i innych niezbędnych parametrów, których wskazania będą na bieżąco monitorowane i rejestrowane. Zostaną także zainstalowane odpowiednie kamery wideo, umożliwiające transmisję obrazu i jego zapis.

Start nastąpi w sobotę 6 kwietnia o godzinie 9:30. W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 10:00 przewidziana jest konferencja prasowa z Valerjanem Romanovskim i jego zespołem. Planowana jest również prelekcja nt. projektu „Oswajamy Mróz”, jego celów i sukcesów oraz praktycznych aspektów aktywności outdoorowej w okresie zimowym.

Przedsięwzięcie jest okazją do przeprowadzenia unikalnych badań przez polską jednostkę badawczo-rozwojową GPE Psychotronics. Valerjan Romanovski przed rozpoczęciem próby ustanawiania rekordu i po jej zakończeniu, poddany będzie badaniom sprawności psychomotorycznej na najnowszej wersji urządzenia „Polipsychograf” wg udoskonalonej metody umożliwiającej wielowymiarowy pomiar zmiennych psychologicznych. Mierzone będą takie funkcje jak: uwaga i jej koncentracja, przerzutność czy podzielność, zakres pamięci operacyjnej, tempo myślenia, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Ponadto Valerjan Romanovski zostanie poddany pomiarom metodą Thermoscaningu. Badanie pozwala na nieinwazyjne określenie zasobów energetycznych.

Źródło: materiały prasowe marki Mio

 

 

 

 

 

 

- REKLAMA -