Go Active Show: Nie tylko fitness!

Już w dniach 18-20 maja br. Ptak Warsaw Expo zaprasza do Nadarzyna na targi GO ACTIVE SHOW. O ostatnich przygotowaniach do imprezy rozmawiamy z Marią Ptak, Członkiem Zarządu Ptak Warsaw Expo.

Rozmawiała Dorota Warowna

Marysiu, kiedy rozmawiałyśmy w listopadzie, byliście w połowie drogi do imprezy, która już za kilkanaście dni. Przed waszym zespołem ostatnia prosta. Patrząc na plany hal, można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o wystawców, wykonaliście plan w 100 procentach. Branża fitness, a także firmy spoza niej, zaufały wam i uwierzyły w dobry kierunek rozwoju GO ACTIVE SHOW. To chyba nie był łatwy czas?
– Bardzo intensywnie pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Staraliśmy się być na wszystkich najważniejszych wydarzeniach w kraju i za granicą, słuchaliśmy głosów branży, nawiązywaliśmy nowe kontakty, jeździliśmy po całej Polsce, aby poznać naszych wystawców. To był bardzo owocny czas, dużo się nauczyliśmy, poszerzyliśmy horyzonty. Jestem niezwykle wdzięczna, że tyle firm nam zaufało i uwierzyło w potencjał naszych targów. Na samym początku pracy z projektem założyłam sobie wypełnienie dwóch potężnych hal o łącznej powierzchni ponad 50 000 mkw.! Udało się. Oczywiście do wykonania „planu” w 100 proc. jeszcze nam trochę brakuje, ale to wyzwanie na kolejną edycję. Skupiamy się teraz na tym, żeby nie zawieść klientów i zrobić wyjątkowe wydarzenie na najwyższym poziomie.

Ostatnio pojawia się coraz więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących GO ACTIVE SHOW. Udało się nawet zaprosić Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Stefana Hulę na trening z odwiedzającymi targi. Opowiedz, co się będzie jeszcze działo?
– Atrakcji będzie mnóstwo! Zaczynając od treningów z gwiazdami (Ewą Chodakowską, Quczajem, Joanną Jędrzejczak, Sylwią i Akopem Szostak, Siostrami Bukowskimi i innymi), poprzez I Ogólnopolskie Forum AquaFitness, zawody Crossfit Garage Games, zawody Kettlebell Lifting i Street Workout, maraton Spinning na 200 rowerów, maraton zumby, festiwal jogi, pokazy bungee fitness czy zawody Ewy Chodakowskiej Choda Games. W tym roku udało nam się również pozyskać międzynarodowe zawody IFBB Dimond Cup Elite Pro Qualifier, na które zjadą najlepsi zawodnicy z całej Europy. Dla fanów sztuk walk przygotowujemy największą w Polsce strefę z KSW, Ladies Fight Night z Mateuszem Borkiem (boks). Nie zabraknie także atrakcji dla fanów zdrowego odżywiania i ekologii. Wraz z Grzegorzem Łapanowskim i Szkołą na Widelcu pracujemy nad warsztatami dla najmłodszych i pokazami kulinarnymi. Będzie także nordic walking, Runmagedon KIDS i warsztaty z rolowania dla dzieci.

To wydarzenia adresowane do klienta B2C. Co zaproponujecie zwiedzającym targi profesjonalistom?
– Profesjonaliści również nie będą się nudzić. Postanowiliśmy zaangażować i zaktywizować naszych wystawców. Na każdym niemalże stoisku będą się odbywały premiery produktowe i pokazy, a w strefie konferencji prowadzone będą przez nich wykłady i warsztaty. Zaangażowaliśmy także partnerów okołobranżowych, np. firmę doradczą Delloite, która zaprezentuje wyniki najnowszego raportu o branży fitness w Polsce i Europie.

Byłyśmy niedawno na FIBO. Ja pierwszy raz znalazłam czas, żeby poćwiczyć. I przyznam, że to było bardzo ciekawe i orzeźwiające doświadczenie.
Kocham wodę i wszelkie formy aktywności aquafitnessowe, więc wzięłam udział w zajęciach w wodzie. Odniosłam jednak wrażenie, że FIBO mało zrobiło dla promocji strefy aqua. Szkoda. Na GO ACTIVE SHOW również nie zabraknie basenu i megaenergetycznych zajęć. Co czeka fanów aqua fitnessu? Czy będą to także zajęcia dla instruktorów, czy tylko dla „zwykłych” zwiedzających?
– AquaMania by SAF AQUA to wyjątkowe wydarzenie, I Ogólnopolskie Forum Aqua Fitness . Nasz partner merytoryczny SAF AQUA przygotował niezwykle bogaty program zajęć na sobotę i niedzielę, na które może zapisać się każdy. Piątek przeznaczony jest dla instruktorów, którzy będą mogli zdobyć certyfikat SAF AQA DRUMS VIBES. Zapisy odbywają się przez stronę www.safaqua.com.

Magazyn Fitness Biznes został patronem medialnym GO ACTIVE SHOW. Jestem członkiem rady programowej imprezy. Przyznam, że to ciekawa inicjatywa z waszej strony. Doceniam wasze otwarcie na potrzeby branży i jej ciekawość. GO ACTIVE SHOW to jednak nie tylko fitness. Od początku pracowałaś ze swoim zespołem nad szerszą formułą. Dlaczego?
– Naszym celem nie jest powielenie formuły targowej, która już funkcjonuje na naszym rynku. Fitness nadal jest dominującym filarem imprezy, ale II edycja GO ACTIVE ShHOW 2018 ma zapoczątkować targowy rozwój innych branż, które odnotowują dynamiczny wzrost w Polsce i na świecie, takich jak: bieganie, rowery, sporty ekstremalne, sztuki walki, fizjoterapia, rehabilitacja czy regeneracja. Kto wie, może w przyszłości także piłka nożna.
I ostatnie pytanie. Najważniejsze. Jak na GO ACTIVE SHOW mogą dostać się profesjonaliści? Pytam o bilety, ceny, rejestrację na wydarzenia, także kwestie logistyki. Nie wszyscy mają własny środek transportu.
– Dla profesjonalistów uruchomiona jest tzw. rejestracja B2B. Wystarczy wejść na stronę www.goasctiveshow.pl, wypełnić formularz rejestracyjny i pobrać darmową wejściówkę. W podobny sposób mogą rejestrować się przedstawiciele mediów. Dla odwiedzających nie zabraknie miejsc parkingowych. Mamy ich ponad 15 000, więc z pozostawieniem auta nie będzie najmniejszego problemu. Dodatkowo, dla niezmotoryzowanych, uruchamiamy linię bezpłatnych autobusów z Dworca Centralnego, które będą kursowały od piątku do niedzieli co 15–20 minut (rozkład jazdy udostępnimy na naszej stronie w zakładce Dojazd tydzień przed targami). Dojazd do Ptak Warsaw Expo zajmuje nie więcej niż 25 minut.

Dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki na ostatniej prostej!

Fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

- REKLAMA -