Runmageddon na GO ACTIVE SHOW

Jedną z imprez towarzyszących targom GO ACTIV SHOW, które już w dniach 24-26 maja br. w Nadarzynie, będzie znany bieg z przeszkodami Runmageddon. Na tegorocznej edycji warszawskiego Runmageddonu swoją obecność potwierdziło już 8,5 tysiąca uczestników, a zapisy wciąż trwają. Na dorosłych, dzieci i młodzież, jak zawsze czekają błotne trasy, wymyślne przeszkody.

To wydarzenie będzie wyjątkowe. Na tor ekstremalnego biegu z przeszkodami wybiegnie 200-tysięczny Runmageddończyk. Po raz pierwszy z ekstremalnym wyzwaniem zmierzy się, przygotowujący się do Runmageddonu Kaukaz mistrz olimpijski – Robert Korzeniowski, który pokona 6 kilometrową trasą REKRUT. Dodatkowo na starcie pojawią się osoby znane z mediów i telewizji, które pobiegną w ramach nowego projektu Runmageddon Charity, w tym m.in. Rafał Maślak i Rafał Jonkisz, aktorka Paulina Gałązka i zaprzyjaźnieni dziennikarze.

Runmageddon – harmonogram wydarzenia

Runmageddon Warszawa rozpocznie się 25 maja o godzinie 6:55 startem 6-kilometrowej formuły Rekrut najeżonej ponad 30 przeszkodami. W dwóch pierwszych seriach wystartują biegacze Elite, czyli profesjonalni sportowcy, którzy pokonując Runmageddon walczą o najlepszy wynik, a także o kwalifikację do Mistrzostw Europy OCR. Dekorację najlepszych uczestników oglądać będzie można o godzinie 10:00. Od 7:15 do 15:15, co 15 minut w tej samej formule startować będą osoby z serii Open, które udział w Runmageddonie traktują jako niepowtarzalną przygodę i sprawdzian swojej silnej woli. Między 16:00 a 18:00 na trasy wybiegną debiutanci, którzy zmierzą się z 3-kilometrowym dystansem naszpikowanym 15 utrudnieniami. Tego samego dnia w godzinach 15:45 – 16:45 odbędzie się 2 kilometrowa formuła JUNIOR dla młodzieży w wieku 12-15 lat.

W obydwa dni weekendu, na mecie staną dzieci w wieku 4-11 lat w ramach trasy KIDS. Ich start zacznie się o godzinie 10:00 i skończy o 15:40 w sobotę, zaś w niedzielę będzie trwał w godzinach 9:00 – 14:40. Kilometrowy dystans z około 10 przeszkodami, mali adepci biegów z przeszkodami będą pokonywać podzieleni na odpowiednie grupy wiekowe.
W niedzielę czas zarezerwują sobie także osoby startujące w formule Classic, których zadaniem będzie przebiegnięcie 12 kilometrów i pokonanie 50 przeszkód. Zawodnicy serii Elite wystartują już o godzinie 8:40, a od 8:50 do 12:30 ruszą reprezentanci serii Open. O godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość dekoracji zwycięzców serii Elite.
80 najszybszych zawodników serii Elite startujący w sobotę otrzymają także specjalne upominki od marki Campanille, które przydadzą się podczas każdej aktywności fizycznej, czyli ręczniki.

Dodatkowe atrakcje

Runmageddon Ptak Warsaw Expo to wyjątkowe sportowe wydarzenie połączone z targami GO Active Show. Podczas eventu uczestnicy biegu z przeszkodami będą mogli spotkać najpopularniejszych trenerów i sportowców z całego świata, wziąć udział w warsztatach branżowych czy treningu poprowadzonym przez swojego idola. Oprócz porządnej dawki sportowych inspiracji na Runmageddończyków będzie czekać Miasteczko Kibica, w którym startujący będą mogli odpocząć w strefie chillout marki Lech czy posmakować zdrowych smakołyków marki Melvit. Partner wydarzenia przygotuje dla uczestników także specjalny konkurs. Szybką regenerację po biegu zagwarantuje także pyszna przekąska Jack Link’s, która będzie rozdawana na mecie.

Oprócz przestrzeni relaksacyjnej, będzie można także odwiedzić sklep z najnowszą kolekcją odzieży Runmageddon Pitbull West Coast albo przetestować buty marki Salomon. Idealny model i rozmiar zawodnicy będą mieli szansę dobrać dzięki nowej platformie Esize Me. Osobną strefę zapewni również marka KROSS, która najnowszymi modelami rowerów zainteresuje nie tylko fanów przeszkód na trasie. A dla tych, którym ciągle będzie mało wrażeń, obowiązkowym punktem odwiedzin będzie Strefa Prania marki Haier, gdzie odbywać się będzie challenge polegający na pokonaniu 3 specjalnych przeszkód.

Oczy najmłodszych pasjonatów biegów z przeszkodami z pewnością będą zwrócone ku strefie KIDS, w której stanie kreatywny park marki Canon. W tym miejscu dzieci będą mogły wykonać model 3D i zabrać go do domu. Pragnienie po wysiłku ugaszą soki i napoje owocowe ulubionej marki maluchów Kubuś. Mali sportowcy będą mogli także przetestować rowerki Strider oraz pobawić się w dwóch strefach – Has-bro „Nerf” i Campanille, która dostępna będzie w niedzielę. Energii zarówno młodszym jak i starszym zawodnikom doda kultowy różowy królik Duracell, który będzie zbijał piątki z Runmageddończykami na terenie wydarzenia.

Piękną pamiątką po przebytym biegu będą także profesjonalne portrety wykonywane w ramach akcji „Twarze Runmageddonu” ukazujące zawodników przed i bezpośrednio po pokonanej trasie. Runma-geddon przygotował także możliwość wydrukowania swojego zdjęcia ze ścianki w punkcie znajdującym się przy mecie trasy dla dorosłych.

Informacje praktyczne

Zapisy nadal trwają! Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami mogą zakupić pakiet startowy na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-25-05-2019. Internetowe zapisy trwają do czwartku – 23 maja 2019 r. Osoby, które podejmą spontaniczną decyzję o starcie w tuż przed weekendem albo w jego trakcie, będą mogły zakupić pakiet startowy w Biurze Zawodów na terenie eventu.
Partnerem biegu z przeszkodami Runmageddon Ptak Warsaw Expo jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Lokalizacja:

Ptak Warsaw Expo Aleja Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn
Data: 25-26 maja 2019 r.
Parking płatny: 20 zł/dzień
Godziny odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów:
Piątek – 16:00 – 21:00 (24.05.2019)
Sobota 5:45 – 18:00 (25.05.2019)
Niedziela 7:00 – 12:30 (26.05.2019)

Godziny funkcjonowania Nowych Zapisów:

Piątek – 16:00 – 21:00 (24.05.2019)
Sobota 5:45 – 18:00 (25.05.2019)
Niedziela 7:00 – 18:00 (26.05.2019)

 

O IMPREZIE

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do prze-bycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Źródło: materiały prasowe Runmageddon

- REKLAMA -