Funkcjonuj – nowe studio treningu w Warszawie


Studio treningowe i gabinet dietoterapii Funkcjonuj to nowa prozdrowotna przestrzeń na warszawskiej Białołęce. Kameralny lokal pozbawiony maszyn i atmosfery lansu, jak podkreślają siostry i właścicielki studia, przyciągną osoby, które chcą poprawić swoją sprawność bądź naturalnie wyleczyć różne dolegliwości. Studio startuje 1 lutego br.


– W mieście mamy pełno klubów z zajęciami fitness i konsultacjami dietetycznymi. Amatorzy ćwiczeń chcą już wiedzieć więcej – są świadomi że ruch i jedzenie wpływa na ich zdrowie, ale gąszcz różnych teorii znalezionych m.in. w Internecie czy kolorowych czasopismach przytłacza nawet największych miłośników. Ciężko znaleźć jest rzetelną wiedzę. Właśnie dlatego wraz z siostrą postanowiłyśmy założyć studio, w którym nie tylko będziemy prowadzić treningi i rozpisywać diety, ale również uczyć i obserwować postępy – mówi Justyna Podobińska, współzałożycielka Funkcjonuj. – Nieskomplikowana oferta, zaprzyjaźnieni pracownicy i lokalność, to niezwykle ważne w specjalistycznym studio – dodaje współzałożycielka.

Lokal Funkcjonuj (ul. Świderska 113) składa się ze strefy treningu funkcjonalnego i gabinetu dietetyki klinicznej. Miłośnicy ćwiczeń grupowych mają do dyspozycji pięć rodzajów zajęć: Animal Flow®, Mobility & Stretching, TRX® Slow, TRX® Hard oraz Functional Cross, które odbywają się wieczorami. W ciągu dnia i w weekendy instruktorzy prowadzą treningi personalne. Rodzice z małymi dziećmi, na czas ćwiczeń, mogą pozostawić malucha w oddzielnej salce z pluszakami i zabawkami.

Leczenie jedzeniem
Przytulny pokój dietetyczki przypomina raczej kawiarnię niż medyczny gabinet. Wszystko po to, by pacjenci czuli się swobodnie i mogli zwierzyć się z rzeczy związanych z pożywieniem bądź chorobami.
– Niewydolność tarczycy, łuszczyca czy problemy z płodnością to tylko niektóre dolegliwości, nad którymi można zapanować dietą i zmniejszyć dolegliwości. To wspaniałe, gdy moi podopieczni już po krótkim czasie odczuwają ulgę tylko poprzez zmianę jadłospisu. Spis posiłków komponuję, tak by ich przygotowanie zajmowało mało czasu i było dostosowane do ulubionych smaków pacjentów – mówi Dominika Trzmiel, współzałożycielka Funkcjonuj.
W gabinecie dietoterapii znajdują się narzędzia do pomiaru składu ciała, badania nietolerancji pokarmowych, ale także inspirujące książki, słoiki z kaszami i suszonymi owocami. Podczas konsultacji pacjenci mogą napić się kawy lub wody, zwierzyć ze słabości i ustalić, co chcieliby osiągnąć w ciągu najbliższych miesięcy a potem lat. Plan rozpisywany przez dietetyczkę uwzględnia stan zdrowia podopiecznego, jego indywidualne zapotrzebowania i tryb dnia.
– Stawiam na edukację, by prowadzone przeze mnie osoby mogły wkrótce same świadomie podejmować wybory, które są najlepsze dla ich zdrowia. Nie boję się wyzwań, mam wielu pacjentów z nietolerancjami, niedoczynnością tarczycy czy problemami z płodnością. Wiem, że odpowiednie żywienie poprawi jakość ich życia – mówi Dominika Trzmiel, współzałożycielka Funkcjonuj.

Mniej maszyn, więcej ciężaru ciała
Podczas zajęć uczestnicy pracują głównie z ciężarem własnego ciała. Wszystko po to, by klubowicze pracowali nad mobilnością i codzienną sprawnością, bez odczuwania bólu. Na 100 mkw. sali treningowej znajduje się crossfitowa brama, 20 mocowań na TRX-y, kilka sztang, a wkrótce pojawią się też kettlebells. Dodatkowo klubowicze mają do dyspozycji rollery, piłeczki, taśmy i gumy do treningu funkcjonalnego. Ci, którzy chcą uzupełnić swoją aktywność treningiem cardio, mogą skorzystać z wioślarzy, air bike’a i sky-Erga.

Grafik zajęć jest dostępny jest w wersji internetowej i aplikacji na smartfony. Osoby, które lubią mieć poukładany plan, mogą zapisać się na zajęcia nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Członkostwo przedłużane jest co miesiąc, w karnecie open lub duet. Ta druga opcja przeznaczona jest dla dwójki osób, które motywując siebie nawzajem, dostają też zniżkę w Funkcjonuj.

Misja i wizja
Funkcjonuj to miejsce równowagi, gdzie członkowie znajdują chwilę na powracanie do sprawności i komfortowego ruchu. Klubowicze mogą się tam czuć swobodnie i naturalnie. W kameralnej przestrzeni Funkcjonuj ważna jest każda osoba.

– Przecież jesteśmy różni, potrzebujemy indywidualnego podejścia zarówno przy treningu, diecie jak i podczas zwykłej rozmowy – mówi Justyna Podobińska.

O założycielkach
Justyna Podobińska – szkoleniowiec-prezenterka IFAA Poland. Pierwsza licencjonowana instruktorka Animal Flow Level 1 w Polsce obecnie w trakcie certyfikacji na Level 2. Instruktor TRX® oraz Kettlebell level 1. Miłośniczka wszelkiej aktywności fizycznej, a zwłaszcza treningów funkcjonalnych.

Dominika Trzmiel – analityk medyczny i studentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Specjalista w układaniu planów żywieniowych dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą, insulinoopornością, nietolerancjami pokarmowymi, a także zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego.

Zobacz także www.funkcjonuj.pl

Źródło: materiały prasowe Funkcjonuj

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ