Profesjonalny sprzęt treningowy jest jednym z głównych i najwyższych kosztów, jakie musi ponieść właściciel chcąc otworzyć czy doposażyć obiekt sportowy. Planując budżet warto wziąć pod uwagę opcję leasingu. Jakie są korzyści z wyboru tego rodzaju finansowania? Czy można dostać leasing wyłącznie na nowy sprzęt czy wchodzą w grę również urządzenia regenerowane? Na czym można, a na czym nie warto oszczędzać? Dowiedz się, jak finansowanie sprzętu fitness wygląda w praktyce.
Koszt sprzętu
Na rynku są sprzęty nowe lub regenerowane, komercyjne i do użytku domowego, bardziej i mniej znanych marek, multifunkcjonalne i tzw. basic. Wybór jest dziś ogromny, zatem warto zrobić listę absolutnych must-have, zrobić tour the club i samemu wypróbować kilka różnych urządzeń, wykonanych przez najpopularniejszych producentów komercyjnego sprzętu. Sporządzenie listy warto zakończyć konsultacją ze specjalistą, a bardziej optymalnie – zdecydować się na opcję wizualizacji, aby jak najkorzystniej zaplanować rozmieszczenie urządzeń i zagospodarowanie przestrzeni w klubie.
W ostatnim czasie powstało naprawdę sporo klubów fitness, klienci mają szeroki wybór. Chcąc się wyróżnić zdecydowanie musimy patrzeć na jakość kupowanego sprzętu. Tani sprzęt może okazać się wysoce awaryjny, a części i serwis trudno dostępne.
Warto to wziąć pod uwagę, gdyż widok obklejonych urządzeń kartkami z napisem “Awaria” skutecznie odstraszy nawet najbardziej lojalnych klubowiczów.
Leasing czy kredyt?
Leasing operacyjny (usługowy) polega na przekazaniu w użytkowanie środka trwałego, w tym przypadku urządzeń, w zamian za opłacanie rat leasingowych. Stronami są leasingodawca, czyli firma, która oddaje sprzęt do użytku, i leasingobiorca – czyli właściciel klubu. Przedmiot leasingu pozostaje we własności leasingodawcy. Po zawarciu umowy leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z niego na ustalony okres. Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma możliwość wykupienia przedmiotu leasingu.
Masz zapewne różne doświadczenia z kredytami, dlaczego więc leasing wypada korzystniej?
- Formalności
Kredyt pociąga za sobą konieczność dostarczania wielu dokumentów, nierzadko obarczony jest skomplikowanymi procedurami. Wymagania firm leasingowych są zdecydowanie mniej restrykcyjne, a sama kwestia księgowa prostsza. Leasingodawca każdego miesiąca księguje fakturę jako koszt uzyskania przychodu. - Koszty
W przypadku leasingu operacyjnego kosztem uzyskania przychodu klubu jest pełna kwota rat leasingowych i opłata wstępna. To wyraźnie zmniejsza podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym. Leasingodawca, jako formalny właściciel sprzętu, ponosi też koszty ubezpieczenia sprzętu. To kolejny koszt, który wypada z koszyka płatności właściciela klubu. - Wpływ leasingu/kredytu na zdolność kredytową
Kredyt obniża zdolność kredytową, leasing nie. Ewentualne opóźnienia w spłacie rat leasingowych nie zostaną odnotowane w BIK, ale opóźnienie w spłacie rat może wiązać się z wypowiedzeniem umowy przez leasingodawcę, a to w konsekwencji skutkuje natychmiastową koniecznością zwrotu sprzętu. O tym należy pamiętać.
Sprzęt regenerowany to nawet do 70% tańszy sprzęt od nowego. A co z finansowaniem?
W Fitness Club 24 dostaniesz leasing zarówno na sprzęt nowy jak i naszą specjalność – sprzęt regenerowany (posiadamy urządzenia wszystkich topowych marek komercyjnych). Ten rodzaj sprzętu jest zdecydowanie tańszy, a ty możesz sfinansować go poprzez leasing!
Jeśli jesteś właścicielem firmy z Polski, dzięki naszej umowie z firmą EFL formalności są sprowadzone do absolutnego minimum! Między innymi dzięki braku konieczności wykonywania oględzin technicznych i wyceny sprzętu, a to dodatkowy koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo załatwiamy wszelkie niezbędne formalności dotyczące przygotowania dokumentacji wymaganej przez leasing jak np. pełna specyfikacja techniczna urządzeń.
Mamy wieloletnie doświadczenie z leasingiem, wiemy jak pomóc naszym klientom w sfinansowaniu ich klubu marzeń. Sami prowadzimy kluby fitness, wiemy więc co działa, a na co należy zwrócić szczególną uwagę.
Podpowiemy ci także z czego można zrezygnować, żeby nie popadać z niepotrzebne koszty. Masz dodatkowe pytania? A może chcesz zobaczyć na własne oczy jak działamy, jak wygląda proces regeneracji sprzętów, obejrzeć nasze magazyny?
Umów się na spotkanie w siedzibie naszej firmy:
? +48 33 486 90 07
? sklep@fitnessclub24.pl
? https://www.fitnessclub24.pl
Artykuł sponsorowany