EMS Training Academy z licencją Międzynarodowego Instytutu Szkoleniowego Glucker Kolleg

Od 2020 r. EMS Training Academy będzie odpowiedzialna za szkolenie i licencjonowanie polskich trenerów EMS. Przez ponad rok w Polsce i Niemczech Jens Vatter, światowa ikona treningu EMS, przez ostatni rok szkolił polski zespół Master Trainerów z na miejscu i w Niemczech. Pierwsze certyfikowane szkolenie Międzynarodowa Licencja trenera EMS, Level 1 prowadzone przez Jensa Vattera i team polskich Master Trainerów odbyła się 11-12 stycznia w siedzibie miha bodytec Poland®.

Jednym z Master Trainerów jest Daniel Wesołowski szkoleniowiec miha bodytec Poland® oraz Head of Education w EMS Training Academy, który odpowiada za edukację trenerów EMS w Polsce i na Ukrainie. Zapytaliśmy go o organizację certyfikowanych szkoleń EMS oraz ich znaczenie dla trenerów, studiów EMS oraz klientów.

Co tak naprawdę uzyskanie licencji Międzynarodowego Instytutu Szkoleniowego Glucker Kolleg do prowadzenia certyfikowanych szkoleń przez EMS Training Academy, oznacza dla polskiego rynku EMS i samych trenerów?

Daniel Wesołowski: – Przede wszystkim zdecydowanie większą liczbę szkoleń z międzynarodową licencją trenera EMS, które będą odbywały się cyklicznie i znacznie częściej. Obserwujemy, jak wiele zmienia takie 2-dniowe szkolenie zarówno w kwestii zakresu wiedzy jak i podejścia trenerów do samego treningu. Inny niezwykle istotny aspekt: dzięki uczestnictwu trenerów w tych szkoleniach, studia EMS odnotowują w krótkim czasie wzrost sprzedaży i zadowolonych klientów . Szkolenia certyfikowane przez Glucker Kolleg oferują rzetelną, zweryfikowaną i zaawansowana wiedzę z zakresu metodyki treningu EMS bazującą na wieloletnich doświadczeniach i badaniach klinicznych. Ponadto dla samego trenera ukończenie szkolenia  z EMS Training Academy by Glucker Kolleg oznacza gigantyczny krok w rozwoju. Dzięki temu będzie w pełni kompetentny i skuteczny w treningu i poprowadzi swoich klientów w sposób bezpieczny i efektywny, gwarantując rezultaty.

Jaki zakres wiedzy obejmują szkolenia Level 1, jak ta wiedza jest weryfikowana?

– Podczas szkolenia EMS Training Academy by Glucker Kolleg omawiamy takie aspekty jak: historia treningu EMS, podstawy anatomii, elektrofizjologia, parametry obciążenia, planowanie treningu dla osób początkujących – ja zwiększyć prawdopodobieństwo pozyskania klienta na pierwszym spotkaniu, planowanie treningu dla osób zaawansowanych – jak utrzymywać zadowolonych klientów przez lata. Szkolenie zawiera bardzo dużo praktyki, wykonujemy m.in. ukierunkowane ćwiczenia, aby wyeliminować bóle kręgosłupa oraz wzmocnić mięśnie dna miednicy (chodzi o osoby z problemem nietrzymania moczu lub kobiety chcące wrócić do formy po ciąży ) u klientów.

Ponadto ćwiczymy: spotting i acting – skutecznie wymuszanie napięcia mięśniowego, sposoby odpowiedniej komunikacji z klientem, intensyfikację ćwiczeń (czyli jak bezpiecznie i skutecznie zwiększyć obciążenie w treningu EMS), trening EMS w parach, czyli jak odpowiednio koncentrować się na dwóch osobach podczas treningu i dać im satysfakcjonujące rezultaty. Poza tym: kształtowanie sylwetki poprzez trening EMS, trening wytrzymałościowy, trening relaksacyjny, zasady SAFETY FIRST w treningu, które gwarantują w pełni bezpieczny trening i najwyższą jakość usługi .

Jak widać jest to bardzo obszerna wiedza i wszechstronne umiejętności. Jak zatem wygląda weryfikacja wiedzy? Przed rozpoczęciem licencji uczestnicy otrzymują specjalne skrypty szkoleniowe, dzięki którym będą w pełni przygotowani do rozpoczęcia szkolenia Glucker Kolleg. Na początku uczestnik szkolenia jest zobligowany do zaliczenia test wstępnego, który opiera się na wiedzy, zawartej w skrypcie szkoleniowym. Natomiast po szkoleniu uczestnik zdaje test końcowy bazujący na odbytym szkoleniu , po którym otrzymuje międzynarodową licencję trenera EMS.

Zatem, w gruncie rzeczy, każdy trener EMS powinien posiadać licencję trenera EMS Glucker Kolleg, bo zyskuje na tym zarówno on sam, studio w którym pracuje i klienci …

– Dokładnie tak. Dzięki szkoleniom wiedza i doświadczenie trenera w studiu rośnie. To z kolei przekłada się na zadowolenie klientów, którzy osiągają swoje cele treningowe, polecają studia treningu EMS i przedłużają pakiety treningowe. Sam jestem na to przykładem, gdy zyskałem licencje trenera Glucker Kolleg klienci byli bardzo pozytywnie zaskoczeni nowymi metodami treningowymi oraz znacznie szybszymi i trwalszymi rezultatami treningowymi.
Usatysfakcjonowany klient rekomenduje trening kolejnym klientom, dzięki którym powiększamy bazę członków studia EMS, a to najlepsza reklama.

Poprzez specjalistyczną wiedzę treningową, którą uzyskujemy podczas międzynarodowej licencji możemy zdecydowanie szybciej osiągać zwiększyć liczbę klientów a co za tym idzie – otwierać kolejne lokalizacje i rozwijać biznes EMS. No i wreszcie Międzynarodowa Licencja Trenera EMS, Level 1 jest kolejnym niezbędnym krokiem w rozwoju trenera EMS po odbyciu szkolenia podstawowego. Bez takiego szkolenia trener nie będzie się rozwijał i jest skazany na popełnianie i utrwalanie błędów które często występują na początku kariery trenera EMS.

Czego w takim razie może oczekiwać klient, który trafi do studia EMS, pod opiekę trenera z międzynarodową licencją Glucker Kolleg?

– Klient w pierwszej kolejności będzie oczekiwał osiągnięcia celów/planów, z którymi przychodzi do naszego studia. Ponadto chce się czuć komfortowo i bezpiecznie – w większości do studia treningu EMS przychodzą klienci, którzy niekoniecznie czują się dobrze na siłowni lub na sali treningowej, gdzie ćwiczy wiele osób. Na szkoleniach Glucker Kolleg nie tylko poruszamy aspekty związane z samym treningiem EMS, ale również zwracamy uwagę na to, aby klient w każdym aspekcie czuł się w naszym studiu komfortowo. Więcej na tę chwilę nie mogę zdradzić, zachęcam do uczestnictwa w szkoleniach EMS Training Academy.

Jakie materiały szkoleniowe dostaną uczestnicy certyfikowanych szkoleń EMS?

-Uczestnik otrzymuje skrypt szkoleniowy, jest to swego rodzaju podręcznik, który kursant wykorzystuje już przy wypełnianiu testu wstępnego, poza tym pamiątkową koszulkę certyfikowanego trenera EMS i międzynarodową licencję szkoleniową, którą trenerzy wieszają na ścianę w studiu jako certyfikat najwyższej jakości oferowanego treningu. W najbliższej przyszłości takie licencje będą jednym z elementów certyfikacji studiów EMS.

Czy już tworzy się społeczność trenerów EMS?

– Oczywiście, że tak. W naszym kraju mamy już ponad 85 certyfikowanych trenerów EMS, Każdy licencjonowany trener EMS Training Academy by Glucker Kolleg dostaje się do elitarnej międzynarodowej facebookowej grupy trenerów, w której wymieniają się oni swoimi doświadczeniami oraz omawiają aspekty dotyczące metod treningowych czy tematów związanych z przeciwwskazaniami.

Czy certyfikowane szkolenia EMS z licencją międzynarodową będą odbywały się cyklicznie?

– Z racji tego że zainteresowanie trenerów i inwestorów międzynarodową licencją szkoleniową jest ogromne, planujemy cykliczne szkolenia. Oprócz szkoleń EMS Training Academy by Glucker Kolleg w planach mamy również warsztaty treningowe, czyli dużo praktyki i odświeżenia informacji oraz specjalistycznych ćwiczeń.

Pierwsze szkolenie Glucker Kolleg w tym roku, za nami, jakie były wrażenia i opinie uczestników?

– Uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem styczniowego szkolenia oraz ikony treningu EMS na świecie Jensa Vattera . Dużą zaletą szkolenia była asysta Master Trainerów, którzy opiekowali się całą grupą uczestników i kontrolowali wszystkie ćwiczenia. Dzięki temu szkoleniu uczestnicy czują się „w pełni kompletni” by wrócić do siebie do studiów i prowadzić treningi na znacznie wyższym poziomie. Zachęcamy do przeczytania opinii na profilu na Facebooku

Więcej informacji na www.emstraining.pl

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ