Centrum Zdrowej Wagi otwarte

Uroczyście otwarto Centrum Zdrowej Wagi – nowego konceptu w oddziale enel-med Warsaw Spire przy Placu Europejskim 2. To miejsce, gdzie specjalistyczną i kompleksową pomoc otrzymają wszystkie osoby zmagające się z chorobą otyłościową, chorobami metabolicznymi oraz schorzeniami związanymi z nieprawidłową wagą. Nowoczesna klinika oferuje pacjentom dostęp nie tylko do szerokiego wachlarza usług i specjalistów, ale także do najnowszej generacji sprzętu diagnostycznego.

Centrum Zdrowej Wagi jest częścią uruchomionego na początku listopada oddziału enel-med Warsaw Spire. To już czwarta placówka Grupy ENEL-MED otworzona w 2022 roku. Konsekwentne rozszerzanie sieci oddziałów medycznych Grupy o kolejne kliniki specjalistyczne stanowi odpowiedź na wyzwania współczesności i dynamicznie zmieniające się potrzeby pacjentów.

– Centrum Zdrowej Wagi to miejsce powstałe z myślą o osobach z nieprawidłową wagą. Pragniemy zapewnić naszym pacjentom holistyczną opiekę i kompleksowe leczenie. Chodzi o leczenie farmakologiczne, dietetyczne, wsparcie psychologiczne oraz dobór odpowiedniego, bezpiecznego rodzaju aktywności fizycznej przez fizjoterapeutów. Leczenie nieprawidłowej wagi to wieloaspektowy problem o podłożu psychospołecznym i środowiskowym. Dlatego diagnoza i plan leczenia wymagają szeregu szczegółowych badań z uwzględnieniem nie tylko trybu życia czy nawyków żywieniowych. Istotne są także obciążenia genetyczne, problemy hormonalne, zaburzenia emocjonalne i psychiczne. Nasi specjaliści stawiają przede wszystkim na nieszablonowe podejście do każdego przypadku i budowanie opartych na empatii relacji z pacjentami – podkreśla dr n. med. Katarzyna Skórzewska, przewodnicząca rady medycznej enel-med i dyrektor medyczna przychodni specjalistycznych.

Nowe Centrum Zdrowej Wagi stworzone jest z myślą o pacjentach z:

  • zaburzeniami odżywiania,
  • nadwagą,
  • otyłością,
  • zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (stany przedcukrzycowe, cukrzyca typu 2) oraz lipidowej,
  • insulinoopornością,
  • nadciśnieniem tętniczym,
  • bezdechem sennym
    oraz innymi chorobami wynikającymi z nadmiernej masy ciała.

W placówce pacjenci otrzymają profesjonalną i kompleksową opiekę. Począwszy od ustalenia przyczyn zaburzeń masy ciała, przez ocenę aktualnego stanu zdrowia, do opracowania indywidualnego planu leczenia. W Centrum Zdrowej Wagi do dyspozycji pacjentów jest: internista, chirurg bariatra, diabetolog, dietetyk, endokrynolog, ginekolog, ginekolog-endokrynolog, kardiolog, nefrolog, psycholog, psychiatra oraz pulmonolog.
Tak kompleksowa oferta nie tylko zapewnia komfort i pozwala zaoszczędzić czas pacjentom. Przede wszystkim gwarantuje pełne wsparcie na każdym etapie powrotu do zdrowej wagi.

– Dla wielu z nas osoba z nadmiarowymi kilogramami wciąż kojarzy się z kimś leniwym, nieświadomym i zaniedbanym. Stereotypy zazwyczaj nie pokrywają się z rzeczywistością. Za to stygmatyzują osoby z zaburzeniami metabolicznymi i przyczyniają się do rezygnacji z leczenia. Wciąż zbyt mało mówi się o tym, że powrót do zdrowej wagi wymaga także wsparcia psychologa. Odpowiednie nastawienie i gotowość do zmiany są niezbędne w osiągnięciu każdego celu – mówi ekspertka Janina Bąk.

Więcej informacji o działalności Centrum Zdrowej Wagi, specjalistach oraz o tym, jak zapisać się na wizytę, można znaleźć na dedykowanej stronie: https://zdrowawaga.enel.pl/

Źródło: materiały prasowe
Fot. Towfiqu barbhuiya/Unsplash

- REKLAMA -