Avalon Extreme Rowing Hard

Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami, Avalon Extreme Rowing Hard, wraca po 4 latach.

Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski i można było wziąć w nich udział we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Dotychczasowo impreza miała charakter lokalny, ponieważ odbywała się w Warszawie. Ta edycja jest szczególna. Eliminacje odbywały się stacjonarnie w całej Polsce. Impreza Avalon Extreme Rowing Hard przyciągnęła w 2019 roku wielu zawodników i przyniosła mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Filmowa relacja poniżej.

Etapy imprezy – kwalifikacje, eliminacje, finał!

Rekrutacja uczestników trwała do 23 kwietnia i odbywała się za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego. Zakwalifikowane osoby przystąpiły do eliminacji. Eliminacje prowadzone były od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim. Eliminacje prowadzone były w obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Do finału przeszło 10 osób, które uzyskały najlepszy czas. Pojawią się one na ostatnim etapie zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na 20 maja 2023 roku. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody.

W poprzedniej edycji zawodów udział wzięli m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kalling, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik oraz mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz. Imprezę wsparły również osoby ze świata filmów m.in. aktor Alan Andersz. Projekt Avalon Extreme przyciąga wielu świetnych zawodników, którzy z pewnością podczas tegorocznej edycji pokażą, że niepełnosprawność nie ogranicza.

O projekcie Avalon Extreme

Avalon Extreme to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon Extreme tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami. Współpracuje także z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

O fundacji

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym. Prowadzi także szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj także Ruszyła kampania społeczna EXTRAsprawni

- REKLAMA -