Wodny Park Tychy uczy dzieci pływać

Blisko tysiąc uczniów tyskich szkół rozpoczęło bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. W lekcjach brać będą udział wszystkie drugie klasy ze szkół podstawowych. To odpowiedź Miasta Tychy i Wodnego Parku Tychy na falę utonięć w sezonie wakacyjnym.

“Siłą tych zajęć jest doświadczona kadra instruktorska, która program dostosowuje do umiejętności dzieci. Zajęcia będą odbywać się w dwóch naszych nieckach w strefie sportowej – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzającego Wodnym Parkiem Tychy. To kolejna edycja zajęć podczas których młodzi mieszkańcy Tych stawiają pierwsze kroki w wodzie lub doskonalą umiejętności pływackie.

Wychowanie fizyczne w wodzie

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu w ramach lekcji wychowania fizycznego. “Pierwszy tydzień to zapoznanie z basenem oraz krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa w Wodnym Parku Tychy. Informujemy także dzieci i nauczycieli o procedurach bezpieczeństwa związanych z epidemią” – podkreśla Zbigniew Gieleciak.
Zajęcia bezpłatnej nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu Miasta Tychy. Lekcje pływania dla tyskich uczniów po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku.

Źródło: materiały prasowe

 

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ