Benefit Systems podsumowuje: Więcej aktywnych kart sportowych

Zarząd Benefit Systems S.A. poinformował, że na koniec 2 kwartału 2019 r. liczba aktywnych kart sportowych wyniosła 1 332,3 tys. szt. (w tym 1 046,5 tys. szt. w Polsce oraz 285,7 tys. szt. na rynkach zagranicznych). Dla porównania, na koniec 2 kwartału 2018 r. liczba kart sportowych wynosiła 1 097,3 tys. szt. (w tym 919,5 tys. szt. w Polsce oraz 177,9 tys. szt. na rynkach zagranicznych). Wzrost stanu obsługiwanych kart sportowych w okresie ostatnich 12 miesięcy wyniósł odpowiednio 127,1 tys. szt. w Polsce, oraz 108,0 tys. szt. na rynkach zagranicznych, co stanowi wzrost odpowiednio o 13,8% w Polsce oraz o 60,6% na rynkach zagranicznych względem końca 2 kwartału 2018 r.

Program MultiSport, oferowany przez spółkę Benefit Systems, to jeden z najpopularniejszych benefitów wśród pracowników. Według Sedlak&Sedlak z kart sportowych w Polsce korzysta 49,4% pracowników otrzymujących świadczenia pozapłacowe (raport Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku). W minionym kwartale z zajęć sportowo-rekreacyjnych dostępnych w ramach karty MultiSport korzystało 1 046,6 tys. osób w całym kraju oraz 286,4 tys. osób na rynkach zagranicznych. Łącznie z Programu MultiSport korzysta zatem 1 333 tys. pracowników.

– Cieszy nas, że pracodawcy intensywnie wspierają aktywność fizyczną pracowników. W ciągu roku przybyło ponad 236 tysięcy kart MultiSport, z czego 127 tysięcy w naszym kraju – wyjaśnia Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems odpowiadający za sprzedaż kart w Polsce. – Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna jest sposobem na poprawę zdrowia i zachowanie dobrej jakości życia. To właśnie zdrowie, według badania MultiSport Index 2019, mobilizuje obecnie 43 proc. Polaków do ćwiczeń i jest obecnie najczęstszym powodem podejmowania aktywności fizycznej.

Według badania MultiSport Index 2019 przeprowadzonego przez Kantar, już 64 proc. Polaków jest aktywnych fizycznie. To o 2 p.p. więcej niż w 2018 roku. Rośnie zaangażowanie najbardziej aktywnych Polaków – już 19 proc. z nich ćwiczy 5 razy w tygodniu. Ten wzrost jest napędzany przez powszechną dostępność kart sportowych.

– Dzięki karcie MultiSport pracownicy i ich rodziny mają dostęp do różnorodnej infrastruktury sportowej, co wpływa pozytywnie na poziom aktywności fizycznej Polaków. Użytkownicy kart mają większe możliwości poznania różnych form aktywności fizycznej i wyboru tej, w której czują się najlepiej. Z deklaracji użytkowników programu MultiSport wynika, że aż 78 proc. z nich dzięki karcie częściej korzysta z ruchu, a 68 proc. ćwiczy inaczej, angażując się w nowe rodzaje treningów – podkreśla Adam Radzki, członek zarządu Benefit Systems.

Źródło: Benefit Systems

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ