Trigym – siłownia inna niż wszystkie

W Szczecinie powstaje pierwsza siłownia aerobowa, w której będą mogli trenować ludzie zajmujący się sportami wytrzymałościowymi takimi jak bieganie, triathlon, pływanie czy rower. Planowane otwarcie pod koniec września br.

– Pomysł narodził się wśród ludzi, którzy trenują zawodowo lub amatorsko triathlon i widzieli zapotrzebowanie wśród zarówno triathlonistów, jak i biegaczy czy rowerzystów na stworzenie miejsca dedykowana specjalnie dla nich. Obserwując siłownie działające na rynku, zauważyliśmy, że większość z nich nie rozumie ani nie jest przygotowana na trening dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Słaba wentylacja, brak bieżni na której można wykonać np. trening interwałowy czy chociażby źle dobrane rowery to tylko niektóre mankamenty takich miejsc. Z drugiej strony ponieważ sami uprawiamy bieganie czy triathlon wiedzieliśmy czego sami oczekiwalibyśmy przychodząc na trening wewnątrz – mówi Tomasz Świtalski, właściciel Trigym.

Na powierzchni 210 mkw. Trigym zaproponuje klientom: treningi indywidualne, trening na trenażerach, trening na bieżni Air Runner, trening core, a także treningi w małych grupach: cycling (na własnym rowerze na specjalnych trenażerach oporowych), zajęcia stabilizacji, trening pływacki (na basenie MOSiR), biegowe, wideo analizę biegu.

W Trigym będzie można wziąć udział w Serii Tour de France (zajęcia nastawione na budowanie wytrzymałości ogólnej i siły kolarskiej w oparciu zarówno o metody treningowe ciągłe oraz interwały), Serii Giro de Italia (zajęcia z naciskiem na budowanie siły kolarskiej, występują metody ciągłe oraz interwały. Zwiększona ilość jednostek niskiej kadencji i wysokich obciążeń), Serii Vuelta ESP (podobnie jak w cyklu tour de france występują metody ciągłe oraz interwały, ze znacznym naciskiem na budowanie mocy i szybkości. Zwiększona ilość jednostek wysokiej kadencji i wysokich mocy oparta głównie o trening interwałowy), Serii Disco ride (jazda ze zmianą obciążeń w rytmie muzyki. Trening przypominający standardowe zajęcia cyclingowe klubów fitness). Będą także zajęcia biegowe:
Seria pierwsze kroki, Seria 8 mila, Seria Air Runner.

Więcej na temat ciekawego projektu powstającego w Szczecinie już w najbliższym Magazynie Fitness Biznes.

- REKLAMA -