Trener Bartosz Bibrowicz w Legii Warszawa

Trener Bartosz Bibrowicz dołącza do Legii Warszawa na stanowisku koordynatora Athletic Performance. Będzie pracował zarówno z pierwszą drużyną, jak i zespołami Akademii Legii.

Bartosz Bibrowicz związał się z największym polskim klubem po kilkuletnim pobycie w Chinach. Był tam trenerem przygotowania fizycznego oraz koordynatorem interdyscyplinarnych departamentów poprawiających wyniki sportowe zawodników oraz drużyn olimpijskich. Poza programowaniem treningów odpowiadał również za diagnostykę oraz aplikację strategii regeneracji dla czołowych chińskich sportowców.

– Dołączenie Bartka to kolejny ważny element wzmacniania szerokiego zespołu rozwijającego jakość szkolenia w Legia Training Center – najlepszym ośrodku treningowym w tej części Europy. Jego kompetencje i doświadczenia współpracy w interdyscyplinarnych środowiskach są kluczowe, aby podnosić potencjał i rozwijać naszych zawodników, począwszy od Akademii po pierwszy zespół. Rolą Bartka będzie zapewnienie jeszcze lepszej współpracy w tym zakresie, stałej koordynacji i komunikacji, wymiany informacji i wypracowywania w oparciu o nie indywidualnych programów dla poszczególnych zawodników

– mówi Tomasz Zahorski, członek zarządu Legii Warszawa.

Legia pozyskuje najlepszych

Nowy koordynator Legii Warszawa jest z wykształcenia fizjoterapeutą. Od 2010 roku jako trener przygotowania motorycznego pracuje między innymi w sportach drużynowych oraz wspiera indywidualny rozwój atletyczny zawodników indywidualnie. W przeszłości był medalistą mistrzostw Polski w judo. Pasjonat technologii sportowej.

Bartosz Bibrowicz uzyskał Sport Medicine Diploma wydawany przez FIFA. Jest uczestnikiem prestiżowego programu dla trenerów przygotowania motorycznego Football Science Institute, który stworzyła grupa światowych ekspertów pracujących w najlepszych piłkarskich klubach na świecie.

Obecnie Bibrowicz jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego oraz członkiem europejskiej grupy eksperckiej przy Stowarzyszeniu Europe Active. Jako jeden z nielicznych trenerów w Europie posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy na maszynach Keiser. Stanowią one fundamentalne wyposażenie siłowni w Legia Training Center.

– Skautujemy i pozyskujemy najlepszych ludzi nie tylko na boisko. Takie transfery są także bardzo ważne, aby nasi zawodnicy wchodzili na coraz wyższy poziom. Wierzę, że Bartek pomoże naszym sztabom i zawodnikom, tak jak to robił między innymi w ostatnich latach w Chinach

– dodał Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Źródło: opracowano na podstawie materiałów klubu Legia Warszawa
Fot. archiwum własne Bartosz Bibrowicz

- REKLAMA -