Studio BodyLab, czyli EMS w Rawiczu

Studio BodyLab działa od roku. Jest to pierwsze studio treningów EMS w Rawiczu. I jak mówi właściciel, Maciej Bolach, mimo, ze czas na otwarcie nowego biznesu nie był sprzyjający z powodu pandemii, to z perspektywy roku uważa, że był to strzał w 10-tkę.

Skąd pomysł akurat na ten biznes w Rawiczu?

– To odpowiedź na uzupełnienie usług Centrum Pielęgnacji, które prowadzimy z żoną od 13 lat. Nasza oferta jest oparta o kosmetologię: masaże, zabiegi na ciało oraz szeroko pojęte holistyczne terapie poprawy wyglądu i kondycji psychofizycznej.
Potrzebowaliśmy sprzętu, który dałby spektakularne efekty w modelowaniu sylwetki oraz redukcji cellulitu i takiego, który działa kompleksowo na całe ciało w jednej sesji.

Już wcześniej wykorzystywaliśmy urządzenia do elektrostymulacji, więc mamy duże doświadczenie w tego typu pracy. Trening EMS pozwala w bardzo krótkim czasie – w 20 minutowej sesji – popracować nad wszystkimi partiami mięśni. Dzięki temu klient nie musi przychodzić oddzielnie np. na brzuch, uda czy pośladki. Sami z żoną jesteśmy pasjonatami zdrowego stylu życia oraz staramy się korzystać z nowoczesnych technologii, które pomagają w dbaniu o zdrowie i urodę.

Również dla nas, jako przedsiębiorców, idea treningów EMS jest bardzo atrakcyjna. Uważamy, ze zwrot inwestycji przy dobrej promocji treningów jest bardzo szybki. W szczególności paradoksalnie teraz, gdy klasyczne formy działalności siłowni i klubów fitness są ograniczone z powodu obostrzeń.

Czy w Rawiczu są klienci na tego typu trening? Czy nie łatwiej by było zaproponować tradycyjne formy treningu?

– Okazało się, że jest spore zainteresowanie treningami EMS na naszym lokalnym rynku. Sami również przez około 6 miesięcy byliśmy klientami studia w oddalonej od nas 30 km miejscowości i nawet perspektywa dojazdów nie była problemem.  Efekty i czas poświęcony na trening nam to rekomepensowały. Również klienci naszego Centrum dopytywali i byli zainteresowani treningami EMS, więc już na starcie mieliśmy chętnych klientów.

Skoro o klientach mowa. Kto korzysta z usług studia?

– Rozpoczynając z treningami EMS kierowaliśmy je do osób korzystających do tej pory z innych metod modelowania sylwetki. Do tych, które miały problem z poświęcaniem dużej ilości czasu na serie zabiegowe. Mówimy tu o klientkach i klientach części kosmetologicznej naszego Centrum. Duża część to kobiety chcące zadbać o swoje ciało po dietach odchudzających lub po ciąży. Jeśli chodzi o mężczyzn, to są to najczęściej przedsiębiorcy, biznesmeni, którzy chcą być w dobrej formie, ale ogranicza ich brak wolnego czasu, który mogą poświęcić dla siebie.

Jednak bardzo szybko okazało się, że do tej grupy dołączyły osoby potrzebujące też wsparcia w rehabilitacji lub zawodowi sportowcy, którzy chcą uzupełniać klasyczne treningi w swojej dyscyplinie. Korzystają oni z treningów EMS przygotowując się do zawodów lub maratonów. EMS pozwala im zwiększać wydolność i osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.

Jaką powierzchnię ma studio? Ile osób zatrudniacie państwo?

Studio Bodylab jest częścią dużego Centrum Pielęgnacji, które ma powierzchnię ok 350 mkw. Strefa treningu EMS to ok. 70 mkw. W studiu pracuje ja jako główny trener oraz zatrudniamy dodatkowo jedną trenerkę.

Czy BodyLab oferuje trening tylko w studiu czy także u klienta lub w outdoorze?

– Justfit cenimy sobie również za możliwość wykonywania treningów mobilnie w domu klienta. W okresie letnim jako urozmaicenie formy treningowej wykonywaliśmy też treningi EMS w terenie. To świetna opcja. Sprzęt bez problemu można spakować do samochodu i nawet w warunkach tzw. polowych profesjonalnie przygotować klienta do treningu. Zróżnicowanie terenu i przyrody pozwala na ciekawe urozmaicenie treningu dla klienta, ale i tez trenera.

Czy w BodyLab można również skorzystać z innych usługi, jak np. fizjoterapia, masaż, porady dietetyka etc.?

– Ściśle współpracujemy zarówno z fizjoterapeutami, jak i dietetykiem. Uważamy, że tylko holistyczne podejście do budowania kondycji pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty oraz maksymalnie wykorzystać mega potencjał sprzętu.

Dlaczego wybór padł na Justfit EMS? Jeden powód – mobilność sprzętu – już znamy.

– Bardzo długo poszukiwaliśmy odpowiedniego sprzętu do EMS. Testowaliśmy również jako klienci urządzenia i programy treningowe w różnych studiach. Interesował nas sprzęt najwyższej jakości, nowoczesny i taki, który będzie miał dobrze rozwinięty marketing. Jednak tak naprawdę to kontakt z dystrybutorem, panem Andrzejem, sprawiła, że byliśmy przekonani na 100%, że Justfit spełni nasze oczekiwania i naszych klientów. To fachowe doradztwo i opieka również po zakupie urządzenia oraz ciągłe wsparcie ze strony pana Andrzeja sprawia, że kolejny raz dokonalibyśmy takiego samego wyboru. Też z przekonaniem udało nam się polecić sprzęt Justfit oraz współpracę z tym dystrybutorem znajomym z branży, którzy również poszukiwali urządzeń do treningu EMS.

Chciałam zapytać, co daje co daje inwestorowi system Justfit i co dla klienta, dla pana, oznacza współpraca właśnie z tym dystrybutorem, ale już wyprzedził pan moje pytanie świetną oceną dystrybutora i sprzętu…

System Justfit  daje inwestorowi możliwość stosunkowo szybkiego zwrotu inwestycji oraz możliwość zarabiania. Pozwala również na dostosowanie do potrzeb własnych, lokalowych i klientów formy treningu. Szerokie zastosowanie właśnie jako uzupełnienie zabiegów kosmetologicznych, diety, czy jako forma wykorzystania w rehabilitacji daje potencjał na rozszerzanie usługi na wielu poziomach. Natomiast współpraca właśnie z tym dystrybutorem daje nam poczucie, że zawsze możemy liczyć na wsparcie z jego strony w kwestii serwisu, ale też na szeroko pojętą wymianę doświadczeń i pomoc w sytuacjach problematycznych.

Czy planuje pan rozwój studia np. na więcej stanowisk? A może w planach są kolejne studia w innych miejscowościach?

– W tej chwili mamy w planach rozbudowę pakietów treningowych. Chcemy je jeszcze lepiej dopasować pod potrzeby konkretnych grup klientów. Chcemy połączyć w pakietach trening np. z opieką dietetyka oraz zestawami kosmetyków i suplementów. Na pierwszym miejscu obecnie stawiamy na jakość i kompleksowość usługi EMS w naszym BodyLab.

Dziękuję za rozmowę.

Artykuł sponsorowany
Fot. archiwum Studio BodyLab

 

 

- REKLAMA -