Robert Karaś nowym rekordzistą

Robert Karaś został nowym rekordzistą świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Polak wziął udział w zawodach w Meksyku, gdzie pokonał dystans liczący ponad 1000 km i pobił dotychczasowy rekord świata z czasem 67:58:01. To kolejny sukces polskiego zawodnika.

Ironman razy 5

Zawody w okolicach meksykańskiego León rozpoczęły się w sobotę 18 września. Karaś z czasem 67:58:01 pokonał dystans pięciokrotnego Ironmana, pobijając rekord świata o 4 godziny 41 minut. Zdeklasował tym samym Richarda Junga, do którego należał aktualny rekord świata na tym dystansie (72:39:42).

– Przyjechałem do Meksyku z celem pobicia rekordu świata. Plan został wykonany. To była walka z czasem, tutejszymi warunkami klimatycznymi i jak zawsze z samym sobą. Nie miałem zbyt wiele czasu na aklimatyzację w Meksyku, więc tym bardziej cieszę się z osiągniętego wyniku. Przede mną czas na stawianie sobie kolejnych wyzwań sportowych

– powiedział na gorąco Robert Karaś.

Zawody DecaUltriTri odbywają się od 2014 roku i są jedną z największych tego typu imprez sportowych Meksyku. Poza wyczerpującym dystansem, zawodnicy z różnych części świata zmagają się tutaj z trudnymi warunkami klimatycznymi i terenowymi. Rywalizacja odbywa się na wysokości blisko 2 000 m n.p.m., co jest kolejnym wyzwaniem dla organizmu, który musi poradzić sobie z obniżonym ciśnieniem parcjalnym tlenu. Sportowcy, którzy tak jak Karaś, na co dzień trenują w warunkach klimatu umiarkowanego, na nizinach, muszą się odpowiednio przygotować i zaadaptować.

To już kolejny duży sukces polskiego ultratriathlonisty. Karaś jest zdobywcą tytułu mistrza świata m.in. w podwójnym Ironmanie w latach 2017 i 2019. W 2018 roku ustanowił rekord świata na dystansie potrójnego Ironmana.

Pierwszy polski partner marki CUPRA

Robert Karaś został pierwszym polskim partnerem CUPRY w 2019 roku. Podczas trzyletniej współpracy powstał m.in. album konceptualny #CreateThePath, który uzyskał nominację do nagrody SABRE EMEA Awards w kategorii The Baltic oraz tegoroczny projekt #AnotherWay opowiadający historię pasji i zmagań sportowca w nowej rzeczywistości.

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba marki znajduje się w Martorell pod Barceloną, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie.

W 2021 roku marka wzięła udział w nowej formule wyścigów elektrycznych SUV-ów – Extreme E. Inauguracyjny sezon zawodów odbywa się w pięciu częściach świata, charakteryzujących się skrajnie różnymi warunkami. Zgodnie z postulatem równości płci za kierownicą elektrycznych samochodów zasiadają damsko-męskie duety kierowców. CUPRA pozostaje również oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona oraz sponsorem zawodów World Padel Tour. Ambasadorami marki, tworzącymi CUPRA Tribe, są m.in. niemiecki bramkarz Marc ter Stegen oraz szwedzki kierowca Mattias Ekström. Od 2019 roku polskim Partnerem marki CUPRA jest ultrathriatlonista Robert Karaś.

Źródło: opracowano na podstawie materiałów prasowych

- REKLAMA -