RiminiWellness 2022 – restart branży

RiminiWellness to festiwal aktywności fizycznej i sportu, który od lat rozpoczyna lato wypełnione ruchem. Po spowodowanym pandemią zastoju także w naszej branży, wreszcie była okazja do spotkania w Rimini.  RiminiWellness to jedna z bardziej radosnych i pełnych energii i endorfin imprez. Jak było?

20 hal wystawowych, 1500 godzin zajęć oraz 60 konferencji i seminariów – tak w liczbach wygląda tegoroczne RiminiWellness.  Targi odbyły się w dniach 1-4 czerwca.
Jak podkreślają organizatorzy, RiminiWellness i zainteresowanie imprezą pokazało, że pozytywne nastawienie pozwoliło branży przetrwać kryzys ostatnich dwóch lat i dobrze rokuje na przyszłość w tym sektorze. Obecni na targach operatorzy klubów oraz dystrybutorzy sprzętu treningowego byli zgodni, że te cztery dni imprezy pokazało wielkie pragnienie zarówno branży, jak i klientów do pełnego powrotu do aktywnego działania.
„Edycja 2022 zapisze się w historii RiminiWellness jako kolejna udana edycja imprezy. Zauważamy zdecydowany wzrost pewności siebie sektora, który był jednym z najbardziej poszkodowanych w latach pandemii i który właśnie reaktywuje swoją działalność z nową energią i optymizmem na przyszłość” – piszą w komunikacie prasowym organizatorzy.

RiminiWellness 2022

Medialna popularność

RiminiWellness nie tylko odwiedziły setki zwiedzających. Wydarzenie to spotkało się z wyjątkowym zainteresowaniem mediów, a tym samym publiczności. RiminiWellness miało, dzięki dziesiątkom reportaży telewizyjnych i radiowych, prasie branżowej, magazynom online i offline, kanałom internetowym, 200-milionową publiczność! Marka była dobrze widoczna nie tylko we Włoszech.

Sport, rozrywka, edukacja

W konferencji towarzyszącej targom uczestniczyło wielu przedstawicieli nie tylko branży fitness, ale także liczne osobowości świata rozrywki i sportu. Pokazuje to, jak ważną rolę w codziennym życiu pełni aktywność fizyczna.

RiminiSteel

Także w tym roku w Rimini nie mogło zabraknąć RiminiSteel. To część targów poświęcona sztukom i sportom walki oraz kulturystyce. Na jednej ze scen odbyły się zawody MR & MISS AINBB w Natural Bodybuilding oraz Absolute Italian Championship zorganizowane przez Wabba International Federation, jedną z wiodących na świecie organizacji. Druga scena była zarezerwowana dla RiminiSteel Classic, czyli zawodów PRO QUALIFIER dla zawodników zrzeszonych w krajowych federacjach IFBB.

Sukces Strefy Aktywności

Tym razem, w porównaniu do poprzednich edycji imprezy, znacznie powiększono Strefę Aktywności. Pokazuje to, jak wielkim zainteresowaniem RiminiWellness cieszy się także wśród osób aktywnych fizycznie i klientów klubów fitness. W strefie tej królowały joga i pilates. Pojawiły się też nowe propozycje: od fitness dance z GPASSÈ i BALLET FIT, po Zumbę Strong Nation™, Bieg z Przeszkodami i wojskowy trening z włoską armią. Drugi rok z rzędu na targach odbył się również Italian Showdown, czyli największe zawody akredytowane przez markę CrossFit®.

Nowości sprzętowe

Po roku przerwy wiodące firmy z branży produkujące sprzęt i urządzenia do ćwiczeń, odzież sportową, akcesoria i wyposażenie, a także profesjonaliści i eksperci, powrócili, by zaprezentować swoje najnowsze pomysły w strefie Pro.Fit. Strefa ta jest miejscem nawiązywania kontaktów z kontrahentami i operatorami klubów z całego świata.

Zdrowe odżywianie

Jednym z ważnych tematów RiminiWellness od lat jest zdrowe odżywianie i suplementacja. W tym roku targi FoodWell Expo jak zwykle przygotowały ciekawą ofertę dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. FoodWell Expo propaguje wiedzę na temat odżywiania, produktów naturalnych i suplementów diety, zdrowej i zbilansowanej diety, która najlepiej pasuje do aktywnego stylu życia i treningu.
Organizatorzy RiminiWellness zapraszają ponownie za rok. Planowana data wydarzenia to
1-4 czerwca 2023.

Fot. materiały prasowe

Przeczytaj też FIBO 2022

- REKLAMA -