Rekordowe zajęcia fitness online

Okazuje się, że aby bić światowe rekordy Guinnessa wcale nie trzeba wychodzić z domu. Rekord Guinnessa w kategorii “największe zajęcia fitness online”, w których na live streamie uczestniczyło aż 955 185 osób, odbyły się 24 marca 2020 roku i zostały poprowadzone przez brytyjskiego guru fitnessu – Joe Wicks’a. Joe ustanowił rekord w ramach swojej autorskiej inicjatywy “P.E. with Joe”, czyli “WF z Joe” podczas której zachęcał dzieciaki z brytyjskich szkół do podejmowania aktywności fizycznej, w czasie kiedy wszyscy musimy pozostawać w domach.

Jak sam mówi: ” W czasach gdy szkoły są zamknięte i spędzamy więcej czasu w domu, poruszanie się, zachowanie pozytywnego nastawienia i bycie zdrowym jest ważne jak nigdy! Dzięki fizycznym ćwiczeniom czujemy się szczęśliwsi, bardziej energiczni i optymistyczni. Treningi przygotowane specjalnie na zajęcia ‘P.E. with Joe” są zabawne i odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Mogą się w nie zaangażować także dorośli. Do udziału w domowym wuefie nie potrzebujesz żadnego sprzętu, a jedyne co musisz zrobić to wejść na kanał na YouTube i przez 30 minut każdego poranka uczestniczyć w darmowych zajęciach.”

Co ciekawe, rekord na największe zajęcia fitness online, nie jest pierwszym rekordowym wyczynem Brytyjczyka. W 2017 roku ustanowił on również rekord Guinnessa na największą grupę osób ćwiczących podczas treningu interwałowego. Wówczas w Londynie na zajęciach prowadzonych przez Joe Wicksa w jednym miejscu zgromadziły się aż 3 804 osoby.

A może któraś z polskich gwiazd fitnessu lub któryś z klubów ma ochotę pobić rekord online?
Informacje na stronie rekordów – LINK

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ