Konferencja Sportowiec Amator

Konferencja SPORTOWIEC AMATOR to wydarzenie dla wszystkich, którzy uprawiają sport, zajmują się nim zawodowo lub po prostu interesują i szukają wiarygodnych informacji. Nie ma w Polsce drugiej takiej inicjatywy, która skupia tak szerokie grono ekspertów i podejmuje temat sportu amatorskiego tak wszechstronnie. Przed nami druga edycja Konferencji Sportowiec Amator. Odbędzie się w Warszawie w dniach  10-11 stycznia 2020 r. w Centrum Olimpijskim PKOL.

Polacy mało aktywni

Gdyby poziom aktywności fizycznej był w Polsce tak duży, jak liczba przeróżnych informacji i teorii na temat zdrowia i treningu, bylibyśmy pewnie najbardziej usportowionym społeczeństwem w Europie. Jeszcze nie jesteśmy. 39% z nas uprawia sport w czasie wolnym w stopniu zalecanym przez WHO (Kantar Polska SA, 2018). Pokazuje to, jak bardzo potrzebna jest merytoryczna dyskusja na temat zdrowia, odżywiania, treningu, regeneracji, prewencji kontuzji i leczenia osób aktywnych.

Skąd pomysł na konferencję?

Stąd pomysł Konferencji Sportowiec Amator, która mówi o tych zagadnieniach w oparciu
o najnowsze badania naukowe, konkretnie i niezwykle przystępnie. – Środowiska lekarzy, trenerów, fizjoterapeutów i samych sportowców, mimo że współpracują, są na swój sposób hermetyczne. Często okazuje się, że właściwie mało o swoich wzajemnych potrzebach i wyzwaniach wiemy. Zaczęliśmy to zmieniać – mówi dr Andrzej Mioduszewski, kierownik medyczny Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika, inicjator i organizator Konferencji Sportowiec Amator.

Sportowiec amator pod lupą

– Chcemy rozmawiać o bardzo szeroko pojętym zdrowiu sportowca amatora. Obalamy mity, prezentujemy najnowsze metody leczenia i drążymy pomijane tematy. W tym roku w szczególny sposób Konferencja skupi się na problemach sportu dziecięcego. Na systemie selekcji, pladze otyłości, problemie odżywek, urazach, profilaktyce. Tradycyjnie eksperci rozprawią się z fake – faktami związanymi ze sportem, m.in. o wpływie diety wegetariańskiej na wyniki, aktywności w smogu czy medycznej marihuanie w procesie regeneracji. Poruszony też zostanie temat życia sportowców zawodowych po zakończeniu kariery, gdzie swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. Otylia Jędrzejczak  – dodaje dr Andrzej Mioduszewski.

Więcej o konferencji na www.sportowiecamator.pl

Magazyn i portal Fitness Biznes również został ponownie patronem medialnym wydarzenia.

- REKLAMA -