Otwórz własne studio oferujące trening EMS

Treningi EMS to nie tylko skuteczny sposób na zrzucenie kilogramów i wyrzeźbienie ciała. To także doskonały pomysł na biznes!

Czym jest trening EMS – elektrostymulacji mięśniowej?

Trening elektrostymulacji mięśniowej, czyli inaczej trening EMS (Electric Muscle Stimulation) to jedna z nowości w branży fitness. To trening personalny, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów w skróconym czasie.

Dzięki temu, że trening EMS wykorzystuje specjalne urządzenia pozwalające na elektrostymulację mięśni, nawet 20 minut takich ćwiczeń może równać się kilku godzinom spędzonym na siłowni!

Aktualnie, gdy na wizyty na siłowni lub w klubie fitness jest coraz mniej czasu, trening EMS stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych metod aktywności fizycznej. Chociaż kosztuje on więcej niż zwykły karnet, to jednak i tak wzbudza bardzo duże zainteresowanie i korzysta z niego coraz więcej osób.

Na czym polega trening EMS?

Jako że trening EMS jest rodzajem treningu personalnego, odbywa się on wspólnie z trenerem personalnym.

Rozpoczyna się on od konsultacji z klientem, podczas której trener może dowiedzieć się o jego celach. Następnie wykonuje on również odpowiednie pomiary ciała. Potem klient nakłada specjalną kamizelkę, która wyposażona jest w elektrody podłączone do urządzenia EMS. Taka elektrostymulacja mięśni powoduje, że pracują one jeszcze intensywniej niż podczas zwykłych treningów.

Sam trening EMS polega na wykonywaniu ćwiczeń zaleconych przez trenera personalnego. Jak zostało wspomniane wcześniej, wystarczy jedynie 20-minutowa sesja, aby uzyskać doskonałe wyniki!

Efekty treningu EMS:

  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
  • ujędrnienie skóry i zmniejszenie cellulitu
  • podwyższenie masy mięśniowej
  • poprawa kondycji
  • zmniejszenie bólów mięśni i stawów
  • ogólnie lepsze samopoczucie

Żeby klient mógł uzyskać optymalne rezultaty, trening EMS powinien być prowadzony w serii. Podobnie jak w przypadku zwykłych ćwiczeń, najlepsze wyniki uzyskać można przez regularne treningi połączone z elektrostymulacją mięśni.

Więcej informacji o treningu EMS można uzyskać na stronie: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

Jak otworzyć własne studio treningu EMS?

W związku z rosnącym powodzeniem treningów elektrostymulacji mięśniowej, zainwestowanie w sprzęt przeznaczony do tego typu ćwiczeń może być bardzo dobrą decyzją.

Aby otworzyć własne studio fitness realizujące treningi EMS, konieczne będzie zakupienie odpowiedniego sprzętu przeznaczonego do tego typu treningów. Przeszkolenia w zakresie obsługi sprzętu wymagają również trenerzy.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla siłowni czy studiów fitness, które chcą posiadać w swojej ofercie trening EMS, może być zdecydowanie się na franczyzę, czyli na system współpracy umożliwiający uzyskanie wsparcia od franczyzodawcy – firmy dysponującej koncepcją oraz know how takiej działalności. Jakie zalety posiada franczyza w tym właśnie zakresie?

Wśród głównych korzyści z franczyzy przy prowadzeniu studia prowadzącego treningi EMS znajdują się:

  • działanie pod popularną, rozpoznawalną wśród klientów marką
  • uzyskanie pełnej koncepcji działania biznesu
  • atrakcyjne warunki finansowe pozwalające na zmniejszenie wysokości nakładów inwestycyjnych
  • dostęp do szerokiej gamy wiedzy oraz szkoleń
  • możliwość pozyskania potrzebnych urządzeń w korzystnych cenach
  • zmniejszenie kosztów operacyjnych działalności
  • pomoc w założeniu działalności gospodarczej

Aktualnie jednym z najbardziej popularnych studiów oferujących treningi EMS, jest In Time, które zlokalizowane jest w Krakowie. Jest to najbardziej rozpoznawalne studio specjalizujące się w prowadzeniu tego typu treningów. Proponuje ono również franczyzę dla kontrahentów, którzy chcieliby rozpocząć świadczenie tego typu usług.

Więcej informacji związanych ze szczegółami współpracy z In Time można znaleźć na stronie internetowej: https://www.intime20.pl/franczyza/.

Wobec tego dzisiaj, gdy treningi EMS, czyli elektrostymulacji mięśni są coraz popularniejsze, inwestycja w sprzęt do tego typu treningów jest przyszłościowym wyborem. Franczyza ułatwi wówczas założenie działalności w tej innowacyjnej dziedzinie fitness!

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -

1 KOMENTARZ

  1. No własnie sama zastanawiałam sie nad otwarciem swojej własnej siłowni w mieście, konkurencja jest jednak spora. Zarówno jeśli chodzi o standardowe siłownie jak również jesli chodzi o zajęcia fitness. Biorę pod uwagę otwarcie właśnie takiej siłowni ems. Jednak czy w mieście 50 tysięcy mieszkanców ma to sens?