37 tysięcy metrów sześciennych betonu, czyli więcej niż zużyto podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, 5000 ton stali – to z kolei połowa wagi paryskiej Wieży Eiffla – to liczby pokazujące rozmiar przedsięwzięcia, jakim jest Suntago Wodny Świat.
Marzenia wielu Polaków o ogromnym parku rozrywki na wyciągnięcie ręki stają się coraz bardziej realne. Rok 2018 upłynął na budowie parku wodnego Suntago Wodny Świat pod znakiem dynamicznych postępów, a kolejne miesiące będą coraz bardziej zbliżać nas do wielkiego otwarcia.
Budowa największego zadaszonego parku wodnego w Europie, który będzie się znajdował we Wręczy pod Mszczonowem, ruszyła w maju 2017 roku. Przez kilkanaście pierwszych miesięcy prace mogły dla przeciętnego obserwatora wydawać się mało spektakularne – obejmowały bowiem głównie działania pod ziemią. W drugiej połowie 2018 roku efekty budowy stały się jednak bardziej widoczne.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym zobaczyć można, co w ciągu roku zmieniło się na budowie parku Suntago Wodny Świat: youtu.be/X3W6JbUT-L8.
Dotychczas zakończyły się prace przy fundamentach, wykopach i nieckach basenowych wewnątrz budynku. Powstał też odwiert termalny o głębokości niemal 2 km, z którego czerpana będzie woda do ogrzewania basenów i budynków.
-Trwają prace budowlane w strefie Jamango Wodna Dżungla, gdzie znajdować się będzie większość z naszych 32 zjeżdżalni wodnych. Pierwsze z nich są już wstępnie montowane na zewnątrz budynku. Dotychczas wylaliśmy już 37 tysięcy metrów sześciennych betonu, czyli więcej niż zużyto podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Masa wykorzystanej już stali – 5000 ton – to z kolei połowa wagi paryskiej Wieży Eiffla. W ubiegłym roku do wielkich szklarni w Rotterdamie trafiły palmy i inne rośliny egzotyczne z Malezji, Florydy i Kostaryki, które będą ozdobą tropikalnego ogrodu w Suntago Wodnym Świecie – czytamy w podsumowaniu prac.
W 2018 roku ruszyły prace nad kolejnymi częściami kompleksu Park of Poland. Oprócz parku wodnego Suntago Wodny Świat, powstanie w nim rozbudowana baza noclegowa. Wraz z Suntago Wodnym Światem otwarta zostanie Suntago Village – wioska składająca się z ok. 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña. W ramach projektu powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przeznaczoną do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem. Kolejne 100 domków zostanie dodanych w drugiej fazie projektu. Teren budowy obejmie ok. 8,5 ha.
Na drugą połowę 2021 roku planowane jest ukończenie budowy pierwszej fazy duetu hotelowego składającego się z dwóch niezależnych obiektów połączonych wspólnym atrium. Oba obiekty ulokowane będą niedaleko jeziora dostępnego dla gości hotelowych.
W pierwszej fazie powstanie czterogwiazdkowy hotel wraz ze strefą konferencyjną liczącą 3600 m2. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 m2 z możliwością wprowadzania wielkogabarytowych ekspozycji. Drugi etap to budowa pięciogwiazdkowego hotelu z unikatowym konceptem gastronomicznym na najwyższym piętrze. Hotele łącznie będą oferować ponad 700 miejsc noclegowych dla gości odwiedzających park wodny Suntago Wodny Świat, jak również uczestników konferencji, szkoleń, wystaw artystycznych, targów oraz koncertów.
Suntago Wodny Świat to pierwszy obiekt z projektu Park of Poland, zlokalizowanego między Warszawą a Łodzią. Dojechać do niego będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Na początku grudnia 2018 roku została otwarta droga łącząca Mszczonów z Radziejowicami, finansowana przez obie te gminy. Dla przyszłych gości parku wodnego oznacza to jeszcze łatwiejszy dojazd.
Więcej o atrakcjach parku wodnego Suntago Wodny Świat na stronie parkofpoland.com
Źródło: materiały prasowe Suntago Wodny Świat