Najbardziej innowacyjne produkty roku

Co roku podczas FIBO wybierane są najbardziej innowacyjne produkty. Tym razem o  FIBO INNOVATION & TREND Award walczyło 108 firm. Prezentujemy 5 zwycięzców.

 

Kategoria DIGITAL FITNESS
3D Bodytracking (Bodygee AG)

Każdą osobę aktywną fizycznie motywują sukcesy. Dlatego tak popularne są aplikacje, które monitorują i zapisują efekty. Szwajcarska firma BODYGEE AG
stworzyła aplikację 3D Body, która umożliwia obserwację pozytywnych zmian zachodzących w ciele członka klubu lub klienta studia treningu.  Utrata wagi, budowa masy mięśniowej, zmiany sylwetki – to wszystko jest skanowane i prezentowane w technice 3D na ekranie urządzenia, na które pobrana jest aplikacja.

 

Kategoria ZDROWIE I PROFILAKTYKA
Taśmy lateksowe (MSD Europe)

Taśmy lateksowe stosowane są zarówno w treningu medycznym, treningu siłowym, jak i rehabilitacji.  Belgijska firma MSD Europe stworzyła taśmę, która pozwala na jeszcze bardziej bezpieczny trening oporowy. Do produkcji wykorzystano innowacyjną technologię Snap-Stop®.

 

Kategoria LIFESTYLE / LIFE BALANCE / WELLNESS
Piwo proteinowe (JoyBräu )

Pochodzący z Hamburga start-up JoyBräu stworzył innowacyjną alternatywę dla shake’ów białkowych – bezalkoholowe piwo białkowe. Ten odświeżający gorzkawy napój zawiera 21 g białka w 0,33 l butelce. Skład: blisko połowa to BCAA, do tego L-karnityna i Beta L-anina. Nad recepturą odżywczego napoju, która została już opatentowana, pracowano 2 lata.

 

Kategoria PERFORMANCE
Trening poznawczy z Power-Area (Novotec Medical)

Trening ciała i umysłu podczas jednej jednostki treningowej – jest to możliwe dzięki Power-Area xelerate® Trainingssysteme. Interaktywna powierzchnia treningowa daje zadania i wytycza trasy, a także dzięki zintegrowanym sensorom ocenia na bieżąco, czy ćwiczący właściwie wykonuje polecenia. W ten sposób trenuje się nie tylko prędkość, koordynację, wytrzymałość i siłę, ale również percepcję, zdolność do podejmowania wyborów, a także umiejętność przewidywania nowych sytuacji i reakcji na nie. Trening z Power-Area to połączenie ćwiczeń fizycznych z grywalizacją.

 

Kategoria START-UP
Batony proteinowe (SWARM Nutrition)

Białkowe batony z owadów – to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnej oferty klubowych barków, której producentem jest SWARM Nutrition.   Batony zawierają Sie wszystkie esencjonalne (niezbędne) aminokwasy oraz ważne mikroelementy. ”

Materiały: Reed Exhibitions Deutschland
Zdjęcia: FIBO / Behrendt und Rausch

www.fibo.com

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ