MultiSport z Atmosferą dla dzieci

Na warszawskim Mokotowie powstało nowe centrum aktywności ruchowej dla dzieci – Atmosfera MultiSport. Obiekt otwarto w 2020 roku. Na powierzchni 1000 m2 powstało 5 sal, na których regularnie odbywają się zajęcia dla dzieci w 10 – 15 osobowych grupach. Program zajęć ułożono w taki sposób, aby rozwijać umiejętności lokomocyjne, stabilizacyjne i manipulacyjne. Całość dopełnia kosmiczna narracja, która towarzyszy najmłodszym podczas zajęć.

Zabawa, przeżycia, emocje

Dawniej to „trzepak” czy gry podwórkowe były naturalnym środowiskiem spędzania wolnego czasu. Najmłodsi mogli na podwórku z powodzeniem rozwijać podstawowe umiejętności ruchowe jak skakanie, bieganie czy łapanie. Obecnie świat jest jednak inny. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy.  By przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia powstało centrum aktywności ruchowej Atmosfera MultiSport. Łączy ono przyjemne z pożytecznym. Poprzez gry i zabawy ruchowe dziecko pod czujnym okiem animatorów aktywnie spędzi czas w gronie rówieśników, nabywając i doskonaląc nowe umiejętności.

Bezpieczne środowisko

Wszystkie zajęcia planowane są z uwzględnieniem podstawowych umiejętności ruchowych i wykorzystaniem elementów wybranych dyscyplin sportowych. Dzięki temu dzieci mogą w bezpiecznym środowisku przetestować różne formy ruchu, które na pewno im się nie znudzą. Program zajęć ułożono w taki sposób, aby rozwijać różnorodne sprawności fizyczne i umiejętności społeczne. Wszystko odbywa się w ramach fabularyzowanej, kosmicznej przygody, co sprawia, że dzieci chętnie włączają się w proponowane aktywności – mówi Agnieszka Buras, manager Atmosfery MultiSport.

Ponadto będziemy zachęcać dzieci do codziennej aktywności podczas zabawy innowacyjną grą interaktywną LU, którą jako pierwsi sprowadziliśmy do Polski. Gra jest połączeniem nauki oraz wirtualnej rozrywki z elementami sportu – dodaje Agnieszka Buras.

Wszechstronny rozwój w Atmosferze kosmicznej przygody

Ruch to doświadczenie, które korzystnie wpływa na wiele obszarów życia – uczy wytrwałości, podejmowania decyzji, ułatwia radzenie sobie ze stresem. Zajęcia w grupach to z kolei doskonały pretekst nie tylko do wspólnej zabawy, ale także rozwoju emocjonalnego i nabywania kompetencji społecznych, jak współzawodnictwo, rozumienie potrzeb innych, cierpliwość. Atmosfera kosmicznej przygody, jaka towarzyszy dzieciom w kolejnych misjach bardzo temu sprzyja – pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Zabawa w czasie pandemii

W Atmosferze MultiSport wprowadzono odpowiednie procedury sanitarne (zgodne z wytycznymi GIS dla branż), aby dbać o bezpieczeństwo podczas zajęć. Standardy centrum to m.in.:

1. Przestrzeganie zasad dystansu społecznego i dezynfekcji rąk
2. Zwiększona częstotliwość serwisu sprzątającego i wentylacji pomieszczeń
3. Każda grupa zajęciowa przebywa w wydzielonej przestrzeni z opiekunem

-Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków podczas pobytu w Atmosferze MultiSport. Będziemy wdrażać wszystkie aktualne wytyczne przeciwepidemiczne publikowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla Agnieszka Buras, manager Atmosfery MultiSport.

Jak wyglądają zajęcia w Atmosferze MultiSport?

Zajęcia odbywają się regularnie raz w tygodniu (zajęcia 90 minutowe) lub dwa razy w tygodniu (2 razy 45 minut), w 10 – 15 osobowych grupach i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Dzieci są dzielone na grupy według wieku: Dzielni Poszukiwacze (4-5 lat), Dziarscy Odkrywcy (6-7 lat), Energiczni Zdobywcy (8-9 lat), Dynamiczni Triumfatorzy (10-12 lat).

W Atmosferze MultiSport każdy miesiąc oznacza dla dzieci nową misję. Jej celem, w zależności od wieku i stopnia zaawansowania dziecka, jest rozwinięcie umiejętności lokomocyjnych, stabilizacyjnych lub manipulacyjnych. Każda misja odbywa się na innej planecie. Zadaniem dzieci jest ukończenie tylu misji, ile jest miesięcy w danym semestrze (semestr w Atmosferze pokrywa się z semestrem szkolnym, a grafik ustalany jest z góry na dany okres). Za ukończenie misji dziecko otrzymuje odznakę w kolorze danej planety.

Ile to kosztuje?

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 199 zł (płatne co miesiąc w pakiecie semestralnym) lub 259 zł (za miesiąc w pakiecie miesięcznym). Pierwsze wejście jest bezpłatne. Dla rodzin przygotowano zniżkę rodzinną na pakiet semestralny i miesięczny w wysokości 10% na drugie i każde kolejne dziecko. Z kartą MultiSport Kids każde wejście na zajęcia jest bezpłatne.

Więcej na temat Atmosfery na https://atmosferamultisport.pl/

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -