Mobilne studio treningu EMS

Czy trzeba inwestować w lokal i infrastrukturę, żeby trenować z klientem i żeby spełnić swoje marzenie o kameralnym fitness biznesie? Okazuje się, że wiele osób chętnie ćwiczy w domu pod fachowym okiem trenera. O swoim pomyśle na biznes, który wreszcie udało się zrealizować, opowiada Agnieszka Jańczak, EMS Mobi Trening.

-Od długiego czasu interesowałam się tematem treningów z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej. Jestem trenerem personalnym i dietetykiem, którego celem jest holistyczne podejście do klienta. Dostrzegając rosnący potencjał tego typu treningów na rynku fitness, postanowiłam spróbować swoich sił i trenować klientów mobilnie – mówi Agnieszka Jańczak, EMS Mobi Trening. – Miałam dużo szczęścia, ponieważ mogłam skorzystać z dofinansowania, które dało możliwość zakupienia urządzenia pozwalającego na trenowanie trzech osób jednocześnie. W niedalekiej przyszłości chcę kupić dodatkowe dwa moduły, aby ćwiczyć pięć osób w tym samym czasie. Nie zapominam o bezpieczeństwie. Osoby zaczynające przygodę z aktywnością ćwiczą pojedynczo. Bardzo dużą uwagę przykładam do technicznego wykonywania ćwiczeń i nauczenia podopiecznego odpowiednich wzorców ruchowych. Osoby zaawansowane ćwiczą w dwu- lub trzyosobowych grupach. Podczas trwania tego rodzaju treningu cały czas mam kontrolę nad intensywnością impulsów i techniką.
Głównym celem mojej działalności jest dotarcie do jak największej liczby osób, które z powodu braku czasu nie są w stanie poświęcić dodatkowych minut w swoim codziennym napiętym grafiku na trening, tym bardziej z dojazdem na siłownię. Dzięki urządzeniu do elektrostymulacji mięśniowej EMS trening jest bardziej dostępny, nawet dla osób, które do tej pory nie myślały o jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Należą do nich m.in. osoby zapracowane, młode mamy, osoby po przebytych kontuzjach. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji poprawia stan zdrowia, prowadzi w krótkim czasie do mierzalnych i szybkich efektów przekładających się na jakość i wygląd ciała.
Zdecydowałam się na produkt hiszpańskiej firmy, AQ8 system, który jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń, generującym impulsy elektryczne o niskiej i średniej częstotliwości, mające na celu wywoływanie kontrolowanych skurczy mięśni. System AQ8 skorzystał z postępów mikroelektroniki oraz technologii bezprzewodowych, aby przekształcić trening EMS w satysfakcjonujące i wspaniałe doświadczenie, pozwalające na uzyskanie wyników jakie nigdy wcześniej nie były osiągane w rozbudowie masy mięśniowej, spaleniu tkanki tłuszczowej, kształtowaniu wymarzonej sylwetki, redukcji cellulitu, oraz utrzymaniu jędrności skóry, dzięki stymulacji w niej włókien kolagenowych. Trening EMS zdobywa coraz większą rzesze fanów. Bez wątpienia przyczynia się do tego fakt, iż za jego pomocą możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie. Wystarczą dwa 30-minutowe treningi w tygodniu. Bardzo ważna była dla mnie kwestia znalezienia urządzenia, które działa bezprzewodowo. AQ8 spełnia je w 100%, a możliwość trenowania bez podłączenia ćwiczącego przewodem do konsoli daje więcej możliwości i swobodę ćwiczącemu. Dużą zaletą jest wykorzystanie połączenia radiowego o zasięgu 5 km, to daje możliwość przeprowadzenia treningów outdoorowych. Jest to urządzenie łatwe do transportu, co tez jest dużym plusem, zwłaszcza przy mojej działalności. Możliwość treningu w grupie wspaniale motywuje i inspiruje, ponieważ w grupie powstaje atmosfera, która sprzyja jeszcze lepszym efektom treningowym, a przede wszystkim sprawia mnóstwo radości.

Agnieszka Jańczak dodaje, że w treningu EMS upatrywała też szansy dla siebie. Chciała powrócić do aktywności fizycznej. – Jakiś czas temu nabawiłam się kontuzji kręgosłupa i musiałam zrezygnować z ciężkich treningów siłowych. Miałam też problem z aktywacją pośladka. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy po pierwszym treningu z wykorzystaniem tej metody, na nowo go poczułam. Cieszy mnie również fakt obserwowania podopiecznych. Zauważalne jest zwiększenie ruchomości, wzrost siły z treningu na trening, zmniejszenie bólu pleców, poprawa kondycji oraz zrzucanie kilogramów wraz z odpowiednio dobranym planem dietetycznym.

Artykuł sponsorowany
Źródło: materiały AQ8

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ