Lekcja W-F z Ministrem Sportu

Największa lekcja W-F z udziałem m.in. Ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka odbyła się w Gdańsku. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka. W hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena ćwiczyły blisko cztery tysiące uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Minister Bortniczuk aktywnie dołączył do zajęć.

– Aktywność sportowa to najlepsza profilaktyka niezależnie od wieku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla prawidłowego rozwoju i kondycji psychicznej dzieci są ich wzajemne i bezpośrednie relacje z rówieśnikami. Zwłaszcza teraz, w trudnym czasie pandemii

– powiedział minister.

Lekcja W-F dla podstawówki

„Największa Lekcja WF-u” to przykład projektu realizowanego w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci uruchomionego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– W regularną aktywność fizyczną dzieci i młodzieży w całej Polsce od 2015 roku zainwestowaliśmy już ponad 1,2 mld zł. Mam nadzieję, że udział w „Największej Lekcji WF-u” i trening pod okiem sportowych mistrzów będzie dla uczniów niezapomnianą pamiątką i być może początkiem pięknej przygody ze sportem – dodał minister.

Uczestnikami „PGE Największej Lekcji WF-u” są uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Ideą wydarzenia jest stworzenie dzieciom i młodzieży z całego kraju udziału w interdyscyplinarnej rywalizacji sportowej. Celem długofalowym – zachęcenie najmłodszych do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach WF. Pomysłodawcom akcji zależy również na podnoszeniu sprawności ogólnej, zainteresowanie dzieci uprawianiem sportu i aktywnością fizyczną.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze stronem szkół, placówek edukacyjnych, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców. W tym roku na „PGE Największej Lekcji WF-u” pojawiło się łącznie, w turach, 4 tysiące uczestników. Uczniowie zostali podzieleni na kilkanaście grup, trenujących w formie obwodów stacyjnych. Dzięki temu każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach. Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwali trenerzy i wolontariusze pod wodzą Artura Siódmiaka, w przeszłości reprezentanta Polski w piłce ręcznej, a obecnie twórcy „Największej Lekcji WF-u”.

W wydarzeniu w Ergo Arenie wzięli również udział czynni i byli sportowcy. Ambasadorami projektu zostali m.in. Zofia Noceti-Klepacka, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Jakub Wawrzyniak. Każdy uczestnik wydarzenia miał okazję uścisnąć dłoń swojego idola i razem z nim stawić czoła sportowemu wyzwaniu.

Wsparcie Ministerstwa dla “Największej Lekcji WF-u”

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało realizację projektu pn. „Największa Lekcja WF-u” w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci – wspieranie organizacji imprez sportowych dzieci i młodzieży kwotą w wysokości 200 tys. zł.

Źródło: materiały prasowe gov.pl

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ