Japonia – kraj kwitnącego fitnessu

5000 klubów, ponad 4 miliony klubowiczów, prawie 5,5 Biliona dolarów w przychodach – tak w skrócie można opisać japoński rynek fitness. A to jedynie dane sektora prywatnego.

 

-Jesteśmy bardzo zainteresowani Japonią – mówi Jacek Szlendak, CEO Perfect Gym. Jest to kraj, który rozwija się podobnie jak my: dynamicznie i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Od czasu Olimpiady w Rio de Janeiro i sukcesach drużyny pływackiej, Japończycy coraz częściej odwiedzają kluby fitness i ośrodki sportowe. CEO sieci klubów Renaissance, Masaaki Yoshida oznajmił, że ich szkoły pływackie przekroczyły w rekordowym tempie 100 000 członków od czasu zwycięstwa japońskiej drużyny pływackiej w Rio.

-Tendencja jest rosnąca. Do 2020 planowany jest wzrost liczby klubowiczów, a także budowa nowych klubów fitness, w szczególności sieci klubów 24/7. Anytime fitness ma 190 klubów w całej Japonii. Za nimi podążają Tippness i Fast Gym 24. Dlatego już dziś pojawiamy się na targach w Tokio. Chcemy być blisko tej rewolucji i wesprzeć kluby w ich ekspansji – tłumaczy Szlendak. – Zatrudniliśmy zespół, który przygotuje Perfect Gym na wejście na rynek japoński. Przygotowujemy system w języku japońskim. Mamy lokalnych reprezentantów Perfect Gym w Tokio, którzy nawiązują relacje z przyszłymi klientami.

Olimpiada to nie jedyny powód wzrostu branży. Pamiętajmy, że Japonia to kraj starzejący się. Sieci odnotowują 40% udział osób klubowiczów powyżej 60 roku życia. Druga potencjalna grupa nowych klubowiczów wywodzi się z tzw.subkultury otaku. Kluby, które zdecydują się na wprowadzenie gier opartych na kreskówkach anime, mogą pozyskać ogromna liczbę nowych klientów.

Perfect Gym również widzi potencjał w VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. – Chcemy tworzyć gry fitness, które przyciągną z kanapy największych leniwców. Ponad wszystko Perfect Gym ma misje, by rozwijać branżę fitness i wspierać kluby w ich dążeniu do przyciągania nowych klubowiczów.

-Targi Sportec udowodniły, że Perfect Gym ceni podobne wartości jak właściciele klubów w Japonii. Jestem mile zaskoczony reakcją japońskich właścicieli na nasz produkt. Wszyscy doceniają pracę całego zespołu w Warszawie, którą włożyli w stworzenie i rozwój systemu. Obecnie rozmawiamy z CEO największych sieci japońskich o potencjalnej współpracy. Jest to bardzo ekscytujący czas dla Perfect Gym – dodaje Jacek Szlendak.

Źródło: materiały prasowe Perfect Gym

- REKLAMA -