FIBO 2020 tylko dla profesjonalistów

Organizatorzy targów FIBO w Kolonii odetchnęli z ulgą. Decyzją rządu landu Nadrenii Północnej-Westfalii, zgodnie z którą imprezy targowe mogą być organizowane ponownie od 30 maja, dano również zielone światło organizacji FIBO. Oznacza to, że największe na świecie targi fitness, wellness i zdrowia, które zostały przełożone pod koniec lutego na nowy termin w październiku, mogą dojść do skutku. Niestety, w tym roku FIBO musi pozostać zamknięte dla szerszej publiczności. Fani aktywności fizycznej będą musieli zadowolić się tym razem transmisją online.

– Wiemy, jak bolesna jest to decyzja dla społeczności zgromadzonej wokół FIBO i odwiedzającej targi co roku – mówi dyrektor FIBO Silke Frank. – Ale mamy związane ręce i nie możemy nic z tym zrobić. Liczymy więc na zrozumienie fanów aktywności fizycznej. Zamiast fizycznego udziału w targach zaproponujemy wirtualne formaty wydarzeń z filmami wideo od wystawców, transmisje, wywiady i treningi na żądanie – obiecuje Silke Frank. Wszystkie zakupione już przez osoby prywatne bilety pozostają ważne na FIBO 2021 lub mogą być zwrócone w  celu odzyskania pieniędzy.

Targi od czwartku do soboty

-Po zamknięciu branży w ostatnich miesiącach, które dotknęło finansowo dużą część firm, decyzja o możliwości organizacji FIBO jest bardzo pozytywnym sygnałem. To wyznacza nowy kierunek dla branży. FIBO da nowy impuls do rewitalizacji po kryzysie. Dlatego tak ważne dla nas jest zorganizowanie tej “edycji specjalnej” przed regularnym FIBO 2021 – mówi Silke Frank, która podczas wielu odbytych w ostatnich tygodniach rozmów poznała potrzeby klientów i zauważa konieczność inicjatyw back-to-businessowych.

Dlatego też zdecydowano się na czysto branżowy charakter FIBO w październiku.  Po raz pierwszy targi odwiedzą tylko profesjonaliści. FIBO 2020 potrwa tylko 3 dni, a nie jak dotychczas 4.  FIBO w październiku skoncentruje się na tematach, formatach imprez i powierzchniach wystawowych, które są szczególnie istotne dla gości z branży. Łącznie na targach FIBO w październiku spodziewanych jest 350 wystawców. W ubiegłym roku targi odwiedziło ok. 80 000 profesjonalistów.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -