Benefit Systems: Już ponad 1,8 mln użytkowników kart sportowych

Na koniec drugiego kwartału z kart sportowych, oferowanych przez Grupę Benefit Systems, korzystało 1 800,3 tys. użytkowników. Z tego ponad 1,3 mln w Polsce.

W drugim kwartale przybyło ponad 20 tys. użytkowników kart sportowych w Polsce. W całym pierwszym półroczu 2023 roku liczba kart wzrosła o blisko 143 tys. Na koniec czerwca łączna liczba osób korzystających z kart Grupy Benefit Systems wyniosła ponad 1,3 mln.

Rynki zagraniczne

Grupa odnotowała również bardzo dobre wyniki sprzedaży kart sportowych na rynkach zagranicznych. W drugim kwartale br. liczba posiadaczy kart MultiSport wzrosła do 470,5 tys. Jak wynika z informacji podanych przez Benefit Systems, Bardzo dobrą dynamikę sprzedaży utrzymują m.in. spółki w Czechach i Słowacji. Na rynku tureckim kontynuowane są działania związane z rozwojem oferty obiektów partnerskich w Stambule oraz promocją kart sportowych wśród pracodawców.

Wzrost wolumenów

Od ubiegłego roku utrzymuje się stosunkowo wysoka aktywność użytkowników, zarówno w klubach własnych Grupy, jak i w obiektach partnerskich. Pomimo tego, według wstępnych szacunków, średni przychód na użytkownika (ARPU) kart sportowych wzrósł na poziomie Grupy o niskie kilkanaście procent w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

– Pozytywne trendy w zakresie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, które wspierały nas w poprzednich kwartałach, nadal się utrzymują. Dlatego podtrzymujemy nasze oczekiwania co do wzrostu wolumenów w tym roku, czyli zwiększenia liczby kart o 280 do 300 tysięcy. Od początku roku realizujemy w Polsce nowy program dla użytkowników „Zaprojektuj formę”, w którym udostępniliśmy gotowe plany na poprawę zdrowia i jakości życia. Dodatkowo od czerwca, by utrzymać niski churn, realizujemy kolejną edycję Letniej Gry MultiSport. Jej mechanizm oparty jest na grywalizacji i zachęca MultiSportowców do aktywności w obiektach sportowych

– komentuje Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems.

Raport bieżący dotyczący liczby kart sportowych na koniec 2 kw. 2023 roku w Polsce i zagranicą dostępny jest na stronie: https://www.benefitsystems.pl/dla-inwestora/raporty/.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Ricardo Arce/ Unsplash

- REKLAMA -