FIBO 2018 w nowej odsłonie

0
510 wyświetleń

Branża fitness wciąż się rozwija. Na zmieniające się potrzeby rynku reagują także największe branżowe targi – FIBO w Kolonii, które w tym roku w dniach 12–15 kwietnia zaprezentują się w odświeżonej odsłonie.

Aby ułatwić odwiedzającym FIBO lepszą komunikację i orientację w terenie, organizatorzy wprowadzili nową strukturę imprezy. – Myślimy o branży fitness w całości, dlatego rezygnujemy z dotychczasowego podziału targów na trzy części. Od teraz jest tylko FIBO – mówi dyrektor targów Silke Frank. – Wszyscy odwiedzający targi przyjeżdżają tu z tymi samymi pytaniami, nieważne, czy jest to trener, instruktor, osoba aktywna, czy inwestor. Dlatego targi zostaną uporządkowane według tematów, które są najbardziej istotne. To także szansa dla wystawców, którzy będą mieli okazję trafić do nowych grup docelowych – opowiada Frank.

Od aqua fitnessu do wellnessu
We wszystkie dni targów hale od 4.1 do 9 będą oferowały profesjonalistom branży możliwość zapoznania się z nowościami sprzętowymi oraz nowymi koncepcjami treningowymi. Tu znajdzie się sprzęt do treningu cardio, treningu siłowego, treningu elektrostymulacyjnego oraz wibracyjnego, zajęć grupowych i aqua fitnessu, treningu funkcjonalnego oraz sportów walki. Tu także będzie można poznać nowości w tematach suplementacja, moda sportowa i wyposażenie klubów fitness. Dział Wellness & Beauty zostanie wzmocniony miejscem, gdzie będzie można wysłuchać ciekawych prelekecji, obejrzeć prezentacje produktów.
To, co do tej pory funkcjonowało pod nazwą FIBO POWER, nadal będzie prezentowane w halach 10.1 i 10.2.

Więcej wiedzy i kształcenia
Odpowiadając na potrzeby odwiedzających targi, FIBO poszerzyło program eventów towarzyszących, które oferują kształcenie i praktyczne know-how. Dla profesjonalistów branży, czyli trenerów, instruktorów, ale także menedżerów studiów treningowych i osób odpowiedzialnych za zajęcia grupowe w klubach, powstał nowy format szkoleniowy – FIBO Academy. Przez trzy dni będzie można wysłuchać prelekcji znanych ekspertów. W programie znajdą się takie tematy, jak: customer relations, social media, zarządzanie zajęciami, nowe technologie czy tematy związane bezpośrednio z treningiem i odżywianiem. Ofertę edukacyjną uzupełni miejsce do networkingu.
Hala nr 5.2 poświęcona będzie nowemu biznesowi. To nowość na FIBO. Tu zaprezentują się start-upy, ale będzie też okazja do konsultacji w kwestiach dotyczących inwestycji, takich, jak klub czy studio treningowe.

W świetle reflektorów – fizjoterapia
FIBO zaproponuje tym razem również rozbudowaną ofertę dla fizjoterapeutów. Po raz pierwszy także w niedzielę zaplanowano program specjalny dla tej grupy zawodowej. Nowością jest też otwarcie na fizjoterapeutów spoza niemieckojęzycznej strefy językowej. Wykłady będą tłumaczone na inne języki. Pomyślano również o wieczornym networkingu w mniej formalnej atmosferze.

Silence slots
FIBO to przede wszystkim platforma biznesowa dla branży. – Ponieważ chcemy, żeby wystawcy i klienci biznesowi wykorzystali efektywnie czas spędzony na targach, zaproponujemy w tym roku w halach nr 6, 7 i 9 we wszystkie dni targowe dwa do trzech godzinnych „okien ciszy”. W tym czasie w halach będzie można spokojnie porozmawiać – opowiada dyrektor FIBO Silke Frank. – W halach 10.1 i 10.2 w czwartek i piątek nie będzie się działo nic na scenach, a w weekend wyciszymy te hale na dwie godziny, między 12 a 14 – dodaje.

Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie w sporcie, ale także w codziennym życiu ludzi aktywnych fizycznie – to temat, na który m.in. postawi FIBO 2018. Targi FIBO chcą zwrócić szczególną uwagę zwiedzających na kwestie zdrowej diety. Tematowi temu poświęcona zostanie hala 4.2., ale także tzw. Cooking Area w hali 10.2. 45-minutowe pokazy gotowania, przygotowane przez producentów oraz ekspertów, pokażą, jak zdrowe żywienie wygląda w praktyce, a także jak włączyć w codzienne menu suplementy i superfoods.

Z myślą o trenerach i fizjoteraupetach
Na FIBO 2018 po raz kolejny odbędzie się DAASM Symposium. To wydarzenie skierowane do wszystkich profesjonalistów zainteresowanych terapią, treningiem i medycyną sportową. Tym razem będzie okazja do wysłuchania światowej klasy ekspertów z Australii, Europy, Boliwii i USA. Na początek sympozjum w czwartek 12 kwietnia organizatorzy proponują wyjątkowy dzień warsztatowy z jednym z najlepszych trenerów amerykańskich, Jimmym Radcliffe’em. Jego warsztat poświęcony bedzie „Power Plyometrics”. Na sympozjum pojawią się również tacy eksperci, jak australijski trener John Pryor, prof. Wolfgang Schöllhorn, Sebastian Debnar-Daumler, Fabian Allmacher, Simon Breitfuss, Rainer Breitfuss.

Fokus na zajęcia grupowe
Teoria, praktyka i networking to trzy najważniejsze filary Academy, czyli imprezy towarzyszącej targom, stworzonej z myślą o instruktorach fitness. W ramach Academy bedzie można posłuchać ciekawych wykładów na temat motywacji klientów, budowania zaangażowania, diety, nowych technologii. Będą także prelekcje i warsztaty z medical fitness. Academy to także okazja do poznania różnych koncepcji treningowych. Na czterech scenach w hali 5.1 zaprezentują się różne szkoły, prezenterzy oraz typy zajęć. Będzie: step, dance, body & mind, trening powięzi, trening funkcjonalny, cardio fitness, Jumping Fitness. Wystąpią m.in.: Per Markussen, Morgan Moreau, Sebastian Piatek, Christiane Reiter, Sandra Frielingsdorf i Martin Henniger.
Pomyślano także o instruktorach aqua fitnessu. Tu swoje lekcje zaprezentują m.in. Ina Menne czy Mariano Solier.
Magazyn Fitness Biznes już po raz kolejny został patronem medialnym targów FIBO w Kolonii i będzie dostępny w Pawilonie Mediowym.

Rejestracja na targi FIBO odbywa się online na
https://www.fibo.com/en/FIBO/Tickets-kaufen/278/

Fot. serwis prasowy targów FIBO/ ReedExpo

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ