Technogym z koncepcją CLUB 4.0

Innowacyjny sprzęt, rewolucyjne technologie i wciągające doświadczenia treningowe są elementem nowej koncepcji CLUB 4.0 stworzonej przez Technogym, którą firma zaprezentuje podczas tegorocznych targów FIBO w Kolonii. Jak mówią przedstawiciele Technogym, dzięki koncepcji CLUB 4.0, właściciele klubów fitness mogą zrewolucjonizować swój model biznesowy poprzez oferowanie różnych doświadczeń, różnym użytkownikom, bazując nad ich osobistych celach i pasjach.

Stoisko Technogym zgodnie z ideą CLUB 4.0

Stoisko Technogym (hala nr 7, stoisko C37-38) zostało zaprojektowane zgodnie z ideą CLUB 4.0: różne strefy treningowe, oferujące kompletne programy treningowe i nowe formaty, inspirowane różnymi celami sportowymi i zdrowotnymi, które są skierowane do różnych grup docelowych. Dzięki specjalnym aplikacjom, trenerzy mogą w prosty sposób zaprogramować motywujące i wciągające zajęcia, jednocześnie zarządzając każdym aspektem treningu: od ustawienia muzyki, poprzez wybranie specjalnych sesji treningowych z biblioteki, aż po prezentację wyników wszystkich uczestników.

Wśród formatów zaprezentowanych przez Technogym znajdą się:

1. SKILLRUN class oraz SKILLRUN BOOTCAMP,

będące połączeniem treningu cardio i treningu siłowego, spełniające potrzeby zarówno entuzjastów fitnessu, jak i profesjonalnych atletów. Dzięki unikalnej technologii MULTIDRIVE, użytkownicy mogą w dowolny sposób zarządzać oporem urządzenia, co sprawia, że trening jest bardzo efektywny. Interaktywna konsola UNITY daje trenującym spersonalizowane doświadczenia treningowe, angażując i motywując ich interaktywnymi treściami, opcjami rozrywkowymi i możliwością monitorowania efektów.

2. SKILLROW class,

czyli wciągający trening wioślarski, który oferuje uczestnikom możliwość rywalizacji między sobą lub wiosłowania razem jak prawdziwa załoga wioślarska. Dzięki możliwości monitorowania swojego wyniku oraz danych biometrycznych na dużym ekranie, trening jest wyjątkowo wydajny i bardzo wciągający.

3. SKILLATHLETIC class

czyli nowe doświadczenie treningowe stworzone przez Technogym, wypracowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako oficjalny dostawca Igrzysk Olimpijskich. Format SKILLATHLETIC opracowany przez Dział Badań Technogym z pomocą najlepszych trenerów ma na celu poprawę wyników sportowych i oferuje szeroki zakres treningów oparty na czterech kluczowych umiejętnościach – moc, zwinność, prędkość i wytrzymałość. Treningi te można wykonać na różnym poziomie trudności, uwzględniając indywidualne parametry i poziom fizyczny użytkowników.

4. SKILLBIKE class

to format idealny do treningu w małych grupach w klubie fitness lub specjalnym studio indoor cycling. Na SKILLBIKE mogą trenować zarówno entuzjaści jazdy w terenie, triathloniści, jak i profesjonalni rowerzyści. SKILLBIKE odwzorowuje doświadczenie jazdy w plenerze w warunkach klubowych, dzięki takim mechanizmom, jak mechaniczna zmiana biegów czy symulacja poruszania się po wzniesieniach. Dzięki specjalnej aplikacji SKILLBIKE, trenerzy prowadzący zajęcia mogą wcześniej przygotować program treningowy (np. wyścig lub wydajność) i płynnie zarządzać jednostką treningową.

5. SKILLMILL (HIIT) class,

czyli zajęcia o wysokiej intensywności, przeprowadzone na urządzeniach SKILLMILL, napędzanych siłą mięśni człowieka. Dzięki SKILLMILL, właściciele klubów fitness mogą stworzyć zajęcia dla użytkowników nieco bardziej zaawansowanych, pozwalające na aktywację wszystkich systemów energetycznych organizmu.

6. BIOCIRCUIT class to format,

który pozwala realizować klubowiczom różne cele treningowe: od spalenia kalorii, poprzez modelowanie sylwetki, aż po budowanie wytrzymałości. Dzięki innowacyjnym technologiom zastosowanym w BIOCIRCUIT ™,
użytkownik może wykonywać krótkie, bardzo efektywne sesje treningowe, a aplikacja poprowadzi go przez wszystkie kroki i automatycznie dopasuje parametry urządzenia do jego możliwości. Na BIOCIRCUIT ™ składa się 12 urządzeń: 6 maszyn cardio i 6 lub 9 maszyn siłowych.

Wszystkie urządzenia i formaty treningowe są ze sobą połączone za pomocą platformy w chmurze mywellness cloud. Dzięki stworzonemu przez Technogym ekosystemowi, użytkownicy posiadają wszystkie informacje treningowe w jednym profilu i w jednej aplikacji, niezależnie od tego, czy trenują w klubie czy w terenie.

Technogym zaprasza do hali nr 7 na stoisko C37-38, gdzie będą mogli Państwo spotkać również przedstawicieli ITP S.A., oficjalnego przedstawiciela marki Technogym w Polsce.

Źródło; materiały prasowe Technogym/ ITP SA

- REKLAMA -