Technogym w USA Army

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce będą trenować na maszynach Technogym dostarczonych przez polską firmę ITP S.A. Obecnie w Polsce stacjonuje około 2800 żołnierzy sojuszniczych i 1300 sztuk różnego rodzaju sprzętu. Stany Zjednoczone są państwem ramowym batalionowej grupy bojowej NATO. Teraz, w ramach regularnych testów kondycyjnych, amerykańscy żołnierze będą ćwiczyć na nowych maszynach do biegania firmy Technogym. Ogólnoświatowy kontrakt z amerykańską armią zobowiązał do wymiany sprzętu we wszystkich bazach.

W Polsce dostawcą jest polska firma ITP S.A. Zakontraktowane urządzenia zostały wyposażone w system UNITY ™, który daje użytkownikowi możliwość swobodnego korzystania z Internetu, słuchania muzyki, a także pozwala na dobór trasy w symulowanej rzeczywistości. Technologia umożliwia połączenie smartfona z urządzeniem treningowym.

Testy kondycji fizycznej są stałym elementem przygotowania żołnierzy. W zależności od jednostki żołnierze muszą regularnie pokonywać dystans 1,5 – 3 mil w dokładnie określonym czasie.

Żołnierze amerykańscy stacjonują w Orzyszu, Żaganiu, Poznaniu, Świętoszewie, Skwierzynie, Powidzu i Bolesławcu. W Polsce stacjonują również jednostki z Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii.

Źródło: ITP SA/ Technogym, Fot. Bumble Dee/ AdobeStock

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ