Śląski Klub Fitness zaprasza na przodek

Rozpoczęły się gruntowne zmiany w Smart Gym Katowice Załęże. Ich głównym zadaniem jest przenieść kulturę Śląska do wnętrza siłowni. Powstaje Śląski Klub Fitness. W jego aranżacji nie brakuje nawiązań do kopalni i charakterystycznych dla niej miejsc.

Wewnątrz klienci znajdą: szyb kopalniany (klatkę schodową), Szolę (windę), Podszybie (miejsce do odpoczynku, złapania oddechu po treningu), Lampownię (recepcję), Maszynę z kołem zamachowym (wejście do szatni), Przodek (miejsce do intensywnych treningów), Festyn (ELEIKO) i Dom (Strefę Kobiet, Salę Fitness).

Przy wejściach do szatni będą znajdować się postaci dwóch znamienitych osobistości śląskich. Do łaźni damskiej wprowadza nas ikoniczna księżna Pszczyny. Przestrzeń ta, tak kontrastująca z ciemnymi wnętrzami kopalni, ma pokazać różnorodność Śląskich światów a jednocześnie ich bliskość. Eleganckie tapety, jasne barwy, lustra i kafle to świat subtelnej księżniczki austriackiej, która przywiozła ze sobą na Śląsk nowoczesność i otwartość umysłu.

Na wejściu do szatni męskiej wita nas przedsiębiorca z Goduli, czyli pierwszy śląski milioner, wizjoner i człowiek który utożsamia śląski amerykański sen. Przestrzeń ta, nazywana na kopalni łaźnią, to miejsce charakterystyczne poprzez swój funkcjonalizm, który stworzył przestrzeń o wyjątkowym kształcie stalowych linek, łańcuszków i oceanu odzieży zawieszonej pod sufitem. Do tego kształtu nawiązuje sufit naszych szatni, gdzie materiałowe elementy przenikają się z oświetleniem i instalacjami.

-ŚKF ma być opowieścią o Śląsku, jego historii która jest fundamentem przyszłości. Ma być współczesną adaptacją języka przeszłości i kreatywnym jego użyciem. Określeniem kierunku, w którym również nowoczesna architektura i design mogą nosić piękno, prostotę i tak cenny klimat obiektów historycznych, w którym człowiek tak dobrze się czuje, do którego tęskni
i chce wracać – czytamy w informacji prasowej. – W ŚKF damy klubowiczom możliwość korzystania z wielu stref treningowych. Już po otwarciu zapraszamy do strefy: ELEIKO, Ciężarów Półwolnych, Power, Funkcjonalna, Core, Cardio, Maszyn Izotoniczynych, Ciężarów Wolnych, Kobiet czy do Sali Fitness. Oprócz standardowych stref treningowych przewidujemy niespodziankę dla wszystkich lubiących troszkę poskakać.

Otwarcie Śląskiego Klubu Fitness 21 października br.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -