Seniorzy czekają na kolejny zastrzyk energii

98 proc. zadowolonych to wynik przeprowadzonej wśród seniorów ankiety podsumowującej program “Dynamiczni Seniorzy z Energią”.  Seniorzy nie tylko chwalą akcję, ale także chętnie wezmą udział w kolejnej edycji, jeśli będzie organizowana w ich gminie, a także zaproszą do udziału swoich znajomych. Na pytanie, co uczestnicy zmieniliby w formule treningów, większość ankietowanych odpowiedziała, że albo nie zmieniłaby nic, albo zaproponowała, aby ćwiczenia w gminach odbywały się jeszcze częściej. Z bardzo dobrym odbiorem spotkała się też Olimpiada Seniorów, która odbyła się na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Program „Dynamiczni Seniorzy z Energią” to druga edycja akcji zorganizowanej  przez Grupę Energa w partnerstwie z Grupą LOTOS. To 15 tygodni treningów opracowanych specjalnie dla uczestników w wieku 55+, to Gminne Dni Seniora gromadzące setki mieszkańców gmin uczestniczących w projekcie. Zaangażowanie przyniosło fantastyczne efekty, na co wskazują przeprowadzone w trakcie programu i tuż po jego zakończeniu badania.

– Tak pozytywny odbiór bardzo nas cieszy. Program został stworzony z myślą o seniorach i ich potrzebach. Jeśli czują się usatysfakcjonowani, oznacza to, że zrealizowaliśmy zadanie, które sobie postawiliśmy. Każda firma, która poważnie traktuje swoją społeczną odpowiedzialność, rozumie, że dzisiejsi seniorzy kładli fundamenty pod współczesną Polskę. Wychowywali specjalistów, z którymi pracujemy i którzy wzmacniają krajową gospodarkę, a ich wnukom przekazują polską tradycję i wartości, a także charakterystyczną radość i ciepło, za które wszyscy uwielbiamy swoje babcie i dziadków. Jeśli po życiowych trudach, jakie przeszli, mogą poczuć się sprawniejsi, zdrowsi i szczęśliwsi dzięki „Dynamicznym Seniorom z Energią”, jest to wystarczający powód, aby ten program realizować i rozwijać dalej – mówi Dariusz Falkiewicz, prezes zarządu Energi Obrotu.

Aż 98 proc. seniorów stwierdziło, że po cotygodniowych zajęciach ma więcej energii i chęci do życia. Odczucia uczestników są zgodne z twardymi wynikami badań prowadzonych przez instruktorów. W toku treningów wyraźnie poprawiła się kondycja ćwiczących osób, np. siła i sprawność nóg czy tzw. równowaga dynamiczna, czyli umiejętność zachowywania prawidłowej, stabilnej postawy podczas przemieszczania się.

W drugiej edycji „Dynamicznych Seniorów z Energią” udział wzięło łącznie blisko półtora tysiąca osób, które ćwiczyły na cotygodniowych treningach i bawiły się na Gminnych Dniach Seniora. 300 seniorów wystartowało w Olimpiadzie Seniorów, którą wygrała gmina Pszczółki, a drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Skarszewy i Przywidz. Zawodników zagrzewało ok. 400 kibiców.

Źródło: materiały prasowe Energa

- REKLAMA -
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPremierowe FIBO USA
Następny artykułPrzystań Hotel & Spa