NPG NO EXCUSES ‒ trening siłowy mistrzów

Czym kierować się, wybierając sprzęt do strefy wolnych ciężarów? Na jakie parametry zwrócić uwagę, dbając o komfort trenujących? Co to jest szerokość rozstawu i dlaczego jest taka ważna? Czy w klubie można ograniczyć się tylko do maszyn Plate Loaded w strefie
siłowej? Jak wygląda trening siłowy mistrzów? To tylko niektóre z pytań, które warto zadać, inwestując w klub fitness lub siłownię.

Wybór sprzętu do strefy siłowej to prawdziwe wyzwanie. Maszyny ze stosem, basic,
dualne, bramy, wyciągi, ławeczki, akcesoria… Pomnóżmy to jeszcze przez liczbę marek i nasz cały zapał i podekscytowanie zamienia się w rozpacz i zagubienie. Próbujemy metodą eliminacji. Wybieramy marki znane, polecane, ale nieraz budżet pęka już po kilku pozycjach z listy, a te mniej znane mają po kilka sztuk w serii i ból głowy wraca.

Pytania, które warto sobie zadać

Restart, kilka głębokich oddechów i wracamy do bazy, do najważniejszych pytań.
Kim są moi klienci? Z jakich urządzeń skorzystają? Jak bardzo są zaawansowani? Jaki
jest profil mojego klubu? Ile mam miejsca? Jakim budżetem dysponuję? I zaczynamy iść
w dobrym kierunku. Ważną ‒ a niestety często zapominaną ‒ kwestią jest także dostępność serwisu urządzeń, części zamiennych i szybkość reakcji. Wytrzymałość poszczególnych komponentów jest bardzo istotna w maszynach na wolny ciężar, gdyż eksploatuje je nie tylko częstość użytkowania, ale i solidna porcja obciążenia.

Najlepszym wyjściem jest konsultacja ze sprzedawcą, który ma zarówno doświadczenie w kompletnym wyposażaniu klubów, jak i sam testuje sprzęt. Wygraną na loterii jest
sytuacja, gdy pracuje w firmie, która dodatkowo świadczy usługi serwisowe. Taka znajomość sprzętu daje ci komfortowe warunki do wyboru najlepszej opcji na wciąż rozszerzającym się rynku wyposażenia klubów fitness i siłowni.

Zgrabna funkcjonalność w komercyjnym wydaniu

Większość maszyn Plate Loaded ma ciężką, skomplikowaną budowę. Garażowy przytłaczający styl, metal i surowość mogą nie wpasować się w twoją wizję klubu i w twojego docelowego odbiorcę. Serię NPG NoExcuses, pomimo komercyjnego przeznaczenia, cechuje estetyczny design.

Sprzęty NPG NoExcuses to przede wszystkim mocna i stabilna konstrukcja, umożliwiająca profesjonalistom, jak i amatorom osiągnięcie maksymalnych wyników treningu.

Zaproponowana przez projektanta podwójna kolorystyka dodatkowo wpływa na przyjemny odbiór maszyn. Możliwa jest także personalizacja koloru ram.

Dziś możliwości wyboru miejsca treningowego są olbrzymie, dlatego wartość detali niebotycznie wzrosła. Szukamy tego, co oryginalne i wyjątkowe, zaskakujące i nietypowe. Odpowiedzią na coraz bardziej wygórowane oczekiwania klientów jest właśnie personalizacja. Dzięki niej zamówiony sprzęt może być w barwach twojego klubu. Robi to
piorunujące wrażenie na klientach, którzy po raz kolejny stykają się z twoją marką.

Efektywny trening podstawą utrzymania klienta

Kiedy procent odnowień karnetów poszybował w dół, a koszty obsługi klienta i marketingu w górę, na tapecie pojawił się sukces klienta, by klubowiczów zachęcić do powrotu. Efekt przebił „często i długo”.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł autorstwa Mai Wiącek, zapraszamy do czytelni online – LINK
Możesz też otrzymać wersję drukowaną magazynu w bezpłatnej prenumeracie – LINK

- REKLAMA -