MultiSport Lab na Zimowym Narodowym

Już w najbliższą sobotę 24 listopada rusza szósta edycja Zimowego Narodowego. Oprócz dobrze znanych atrakcji na lodzie, w tym roku na płycie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie pojawi się specjalna przestrzeń sportowo-edukacyjna MultiSport Lab dla całych rodzin. Dzieci, ich rodzice i dziadkowie będą mogli skorzystać z multimedialnych przyrządów do ćwiczeń i zadbać o swoje zdrowie.

Łyżwy, curling, a może górka lodowa? Zimowy Narodowy na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich atrakcji, z których w minionej edycji skorzystało ponad pół miliona odwiedzających. W tym roku w ramach Zimowego Narodowego powstanie specjalna strefa MultiSport Lab, będąca dodatkową ofertą dla łyżwiarzy i alternatywą dla tych, którzy na lodzie nie czują się najlepiej. To przestrzeń stworzona dla całych rodzin, w której każde pokolenie będzie mogło poznać ciekawe i nowoczesne pomysły wspierające aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Dzieci spróbują swoich sił w multimedialnym teście sprawnościowym Aktywnych Szkół MultiSport, stając do walki z potworami z Galaktyki Bezruchu. Dorośli i młodzież będą ćwiczyć w wirtualnym świecie na maszynie ICAROS. Seniorzy oraz wszyscy chętni będą mogli zbadać skład ciała na specjalnych wagach, komputerowo sprawdzać wady postawy, a także skorzystać z pomiarów ciśnienia tętniczego i konsultacji z dietetykami oraz trenerami personalnymi. W weekendy strefa MultiSport Lab zamieni się w salę do ćwiczeń, a także miejsce bezpłatnych spotkań i warsztatów z ekspertami od zdrowego i aktywnego stylu życia.

W tym roku Zimowy Narodowy działać będzie do 19 lutego 2019 r. Strefa MultiSport Lab będzie czekać na odwiedzających od poniedziałku do czwartku w godz. 16:00 – 20:00, w piątki w godz. 13:00 – 20:00, w soboty w godz. 12:00 – 20:00, natomiast w niedziele będzie otwarta w godz. 12:00 – 19:00.
W weekendowe popołudnia organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń specjalnych. Informacje o najbliższych wydarzeniach dostępne są na stronie internetowej MultiSport (www.kartamultisport.pl/zimowy-narodowy). W weekend otwarcia 24-25 listopada na odwiedzających czekać będzie specjalny konkurs z nagrodami – więcej szczegółów na profilu Facebook Zimowego Narodowego: www.facebook.com/zimowy.narodowy
87 dni zimowej aktywności fizycznej

-Jazda na łyżwach, jak każda aktywność fizyczna, ma bardzo pozytywny wpływ na organizm. Poprawia wydolność, kształtuje i rozwija wytrzymałość, a także siłę i koordynację ruchową. Podczas jazdy pracuje całe ciało i aktywizują się nieużywane na co dzień partie mięśni. Pracują nasze nogi, jak i kręgosłup czy ramiona pozwalające utrzymać równowagę. Sport uprawiany w niższych temperaturach podnosi odporność organizmu. Hartujemy się. Ciało musi dostosować się do niskiej temperatury, intensyfikują się więc procesy termoregulacji. Prowadzi to do zwiększonego zużycia energii, czyli także do spalania zbędnych kalorii. Aktywność fizyczna stymuluje wydzielanie hormonu szczęścia, co ma szczególne znaczenie w okresie zimowym, kiedy na dworze szybko robi się ciemno, a nasz nastrój się obniża – podkreśla dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Gotowi…. na start!
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dorosłym podejmowanie aktywności fizycznej w wymiarze minimum 150 min/tydz. (umiarkowanej) lub 75 min/tydz. (intensywnej), także zimą. Do zimowej aktywności sportowej należy się jednak dobrze przygotować, pamiętając o rozgrzewce i poznając możliwości własnego organizmu.
– W strefie MultiSport Lab dorośli, dzieci i seniorzy będą mieli okazję poznać swoje ciało nieco lepiej, mierząc poziom sprawności, wartość ciśnienia tętniczego, skład czy motorykę ciała. Z bezpłatną poradą na odwiedzających czekać będą także specjaliści z zakresu fizjoterapii i dietetyki. Wszystkie te elementy są bardzo pomocne, zwłaszcza gdy rozpoczynamy przygodę z aktywnością fizyczną – zaznacza Adam Radzki, Członek Zarządu Benefit Systems, firmy będącej twórcą programu kart sportowych MultiSport.
Według badań wciąż, co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, wliczając w to spacery, przynajmniej raz w miesiącu (MultiSport Index 2018). Eksperci zgodnie podkreślają, że na ruch nigdy nie jest za późno, a aktywność fizyczną z powodzeniem można, a raczej należy, uprawiać przez cały rok. – W strefie MultiSport Lab chcemy także zapewnić możliwość poznania aktywności sportowych, które obok łyżwiarstwa, czy narciarstwa można uprawiać w okresie zimowym. Dlatego przygotowujemy zajęcia takie jak joga czy fitness dla zdrowego kręgosłupa, pamiętając o osobach w każdym wieku. Chcemy zachęcić do aktywności jak najwięcej osób, bo sport to po pierwsze zdrowie i lepsze samopoczucie, z których nie warto rezygnować – dodaje Adam Radzki.

Rodzinny Zimowy Narodowy
Zimowy Narodowy odwiedzają wycieczki szkolne, amatorzy sportów zimowych, ale także całe rodziny, które w ten sposób spędzają zimę w mieście. Dlatego w tegorocznej edycji Zimowego Narodowego organizatorzy zadbali, by każdy, niezależnie od wieku znalazł coś dobrego dla siebie. Oprócz MultiSport Labu na terenie Zimowego Narodowego pojawi się także kryty skatepark, curling, disco lodowisko, poranki dla dzieci, górka lodowa, karuzela, bumper cars i część gastronomiczna dla łasuchów.
Więcej informacji o Zimowym Narodowym, a także godziny otwarcia płyty lodowiska odnaleźć można na stronie internetowej www.zimowynarodowy.pl

Źródło: materiały prasowe Benefit Systems

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ