Medicover Polska i Rehasport Clinic na wyścigu po zdrowie

Już w dniach 3 do 9 sierpnia br. odbędzie się międzynarodowy wyścig Tour de Pologne, w którym wystartują 22 drużyny rowerowe z całego świata. Wydarzenie każdego roku przyciąga miliony kibiców. Medicover Polska wraz z Rehasport Clinic będą obecni na trasie wyścigu w Krakowie oraz w Jaworznie, gdzie odbędą się eventy „Wyścig po zdrowie”. Celem „Wyścigu po zdrowie” jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

– Na miejscu nasi eksperci będą realizować konsultacje z dietetykiem i badania profilaktyczne, takie jak pomiar ciśnienia, cukru, cholesterolu, saturacji oraz analizę składu masy ciała. Dodatkowo nasi fizjoterapeuci podpowiedzą jak uniknąć kontuzji oraz jak prawidłowo dopasować rower – komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.
Ponadto drużyna dziewięciu rowerzystów Medicover, promując aktywność fizyczną, wystartuje w wyścigu Tour de Pologne Amatorów, w którym bierze udział blisko 3 tysiące uczestników. Dzień wcześniej rowerzyści Medicover przetestują trasę.
– Wykonując dobrze dobrane ćwiczenia, stosując odpowiednią dietę oraz realizując badania profilaktyczne, możemy pozytywnie wpłynąć na stan swojego zdrowia, uniknąć kontuzji, a także zmniejszyć ryzyko zachorowania na wiele chorób. Zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego zawsze z przyjemnością włączamy się w tego typu inicjatywy – dodaje Piotr Lach, Dyrektor Zarządzający Rehasport Clinic.

Obecność Medicover Polska oraz Rehasport Clinic w wydarzeniu organizowanym przez Tour de Pologne było naturalnym krokiem wynikającym z wcześniejszych doświadczeń obu firm w tego typu inicjatywach.

Już od kilku lat firma Medicover Polska prowadziła autorski projekt „Razem przeciwko cukrzycy typu 2”, w ramach którego przeprowadzano badania profilaktyczne na skalę ogólnopolską połączone z trasą rajdu rowerowego Fundacji Medicover.
Natomiast Rehasport Clinic od ponad 15 lat wspiera na wielu poziomach sport amatorski oraz wyczynowy, zapewniając nie tylko opiekę ortopedyczną i rehabilitacyjną w przypadku kontuzji, ale i kompleksowe wsparcie m. in z zakresu treningu motorycznego, dietetyki, fizjologii czy psychologii.

Źródło: materiały prasowe Medicover Polska

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ