Gymsteer – alternatywny model biznesowy

21 marca 2020 roku, tydzień po oficjalnym zamknięciu obiektów sportowych, Gymsteer jako pierwsza firma wdrożyła moduł do streamingu live. Miało to pomóc klientom obsłużyć użytkowników ich klubów online. Posunięcie okazało się strzałem w dziesiątkę, bo właśnie takiej usługi potrzebowały w czasie kryzysu zamknięte obiekty sportowe.

Szansa w zajęciach online

Statystyki nie kłamią. Przez 12 tygodni lockdownu przeprowadzono dzięki wykorzystaniu platformy Gymsteer ponad 2500 zajęć online.  Przed ekranami urządzeń elektronicznych trenowało ponad 25 000 unikalnych użytkowników. Co ważne, Gymsteer zrezygnował z kosztów streamingu i prowizji – całkowity przychód został przekazany na rzecz obiektów sportowych.

– Moduł do streamingu live Gymsteer to jedyne narzędzie na rynku oparte o przeznaczoną do takich rozwiązań infrastrukturę serwerów CDN globalnej firmy zapewniającą bezpieczeństwo, jakość kontentu (ABR) i skalowalność – mówi Bartłomiej Nowak, CEO  firmy Gymsteer. – Bezprecedensowe wydarzenie, jakim jest pandemia trwająca od kilku miesięcy pokazuje, jak ważna jest umiejętność reagowania i szybkiego podejmowania decyzji. W tak niepewnych i trudnych warunkach szczególnie warto przyjrzeć się zachowaniu partnerów biznesowych ze swojego otoczenia – dodaje.

Gymsteer wspiera partnerów

Firma, oprócz oferty na streaming live, wsparła partnerów automatycznie umarzając opłaty za software od pierwszego dnia i w całym okresie pandemii.

– Systematycznie i konsekwentnie, od prawie trzech lat realizujemy swoją misję. Jest nią zaproponowanie alternatywnego modelu biznesowego w zakresie korzystania z infrastruktury sportowej przez użytkowników indywidualnych oraz z segmentu B2B. Pandemia i lockdown, będący jej skutkiem, w bardzo gwałtowny sposób obnażył słabości wielu zależności w branży fitness. Warto wykorzystać ten czas na wprowadzenie zmian, które długofalowo zaowocują korzyściami dla klubów, które stanowią podstawę funkcjonowania całej branży fitness. Branży bardzo ważnej społecznie i niestety niedocenianej, co pokazało podejście rządzących podczas odmrażania gospodarki – tłumaczy Bartłomiej Nowak.

Nowy porządek

-Wierzymy, że ten trudny czas to najlepszy moment, by niektóre procesy w branży poukładać na nowo. Dalej będziemy pozytywnym dystraktorem, będziemy wspierać pracą i rozwiązaniami technologicznymi naszych partnerów oraz długofalowo pomagać branży. Obecnie pracujemy nad kolejną funkcjonalnością, która skierowana jest na podniesienie przychodów u naszych partnerów. Szczegóły będę mógł ujawnić pod koniec wakacji. Dziś mogę dodać, że przedłużamy okres bezpłatnego korzystania z usługi streamingu live Gymsteer do końca września 2020 dla każdego z obecnych i przyszłych partnerów Gymsteer – dodaje na koniec Nowak.

Artykuł sponsorowany
Czytaj też –LINK

- REKLAMA -